Gelecek; Fikirle gelecek

Fikirle Gelecek Derneği, salgın sürecinde etkinliklerine çevrimiçi devam ediyor.

Gelecek; Fikirle gelecek

‘TOPLULUKTAN DERNEĞE’

‘Fikirle Gelecek Derneği’ salgın sürecinde faaliyetlerine çevrimiçi olarak gerçekleştirmeye devam ediyor. İlk olarak Sakarya Üniversitesi’nin bünyesinde bir öğrenci topluluğu olarak kurulan daha sonra dernek unvanını alan sivil toplum kuruluşu; sosyal, kültürel, kişisel ve mesleki tüm alanlarda başarılı fikirlerin geliştirilmesi hedefliyor. Ulusal ve uluslararası projeler ve organizasyonlar ile genç bireylere faydalı olma amacını taşıyor. İş dünyasından sosyal ve kültürel faaliyetlere, eğitimlerden sosyal sorumluluk projelerine kadar pek çok alanda çalışmaları olan derneğin topluluk başkanı Aleyna Bulut pandemi nedeniyle oluşan mesafelere rağmen pek çok çevrimiçi faaliyetlerin gerçekleştirildiğini ifade etti.  

‘DİJİTAL ORTAMA TAŞIDIK’

 Tüm faaliyetleri salgın koşulları nedeniyle dijital ortama taşıdıklarını söyleyen Bulut, “Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını sürecinde faaliyetlerimize hız kesmeden devam ettik. Tüm etkinliklerimizi dijital ortamlara taşıdık ve yeni konseptler ile insanlara katkı sağlamayı sürdürdük. Örneğin ‘FİGLive’ markası kapsamında 5 çevrimiçi etkinlik düzenledik. Kültürel çalışmalarımızı destekleyerek genel kültür ve bilgi yarışması konsepti oluşturduk. Bunun yanı sıra ‘Kızılay Oryantasyonu’, ‘Liderlik ve Stres Yönetimi’, ‘Temel Seviyede İşaret Dili’ gibi çeşitli eğitimler düzenledik” şeklinde konuştu.

SOSYAL MEDYA PROJESİ’

Salgınla mücadele ettiğimiz bu dönemle ilgili projeler oluşturduklarını dile getiren Bulut, “Virüsle mücadele kapsamında en önemli koruyucularımızdan biri olan dezenfektanlara herkesin kolayca ulaşabilmesi gerektiği düşüncesiyle Kars Arpaçay Okçuoğlu Köyü İlkokuluna dezenfektan bağışında bulunduk. “#birkalpmama Sosyal Medya Projesi” ile sokaktaki hayvan dostlarımız aç ve susuz kalmasınlar diyerek sokak hayvanlarına mama ve su yardımı gerçekleştirdik” ifadelerine yer verdi.

‘AKTİF DİJİTAL PLATFORM’

Aktif bir sosyal medya ve internet sitesine sahip olduklarını belirten Bulut, “Haftada ortalama 4000 gösterim sayısına sahip web sitemizde sinemadan kültüre, ilhamdan kariyere, yaşamdan bilim ve teknolojiye kadar birçok başlıkta alanında uzman kişilerin ve yazmaya meraklı üyelerimizin yazıları yayınlanmakta olup herkese hitap eden içerikler mevcut. Dernek olarak hem öğrencilere hem de ülke çapında geniş kitlelere fayda sağlamaya devam edeceğiz” dedi

Merve KURTULAN

YORUM EKLE