'GENÇ TİCARET KÖPRÜSÜ GELECEĞE YATIRIMDIR'

MÜSİAD Sakarya Şubesi Genç Ticaret Köprüsü Projesi kapsamında, Uluslararası öğrencilerle bir araya geldi. SAÜ Rektörü Fatih Savaşan, “Bu proje iş dünyasına yatırımdır” dedi

'GENÇ TİCARET KÖPRÜSÜ GELECEĞE YATIRIMDIR'

MÜSİAD Sakarya Şubesinin temellerinin attığı, Genç Ticaret Köprüsü projesinin 3.’sü düzenlenecek olan ve yarışmaya katılan Uluslararası Öğrenciler adına MÜSİAD Sakarya Şube Binasında yemek verildi. Programa Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan, Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Cahit Öner, MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, Yönetim Kurulu Üyeleri, Genç MÜSİAD Sakarya Başkanı Enes Boz, Yönetim Kurulu Üyeleri ve SAÜSİ Topluluğu Öğrencileri katıldı.
DESTEK İÇİN BURDAYIZ
MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun yaptığı açıklamada, “Sakarya Üniversitesi’nde okuyan uluslararası öğrenci kardeşlerimiz için Genç MÜSİAD bünyesinde gerçekleştirilecek olan Genç Ticaret Köprüsü yarışmasını sizler kadar bizlerde heyecanla finali bekliyoruz. Her yıl düzenlenen yarışmaya katılım sayımız geçen yıla baktığımızda katılımı 3’e katladık. 80 uluslararası öğrenci kardeşimiz ülkelerinin sunumlarını gerçekleştirdi ve 9 Nisan 2019 günü final programında dereceye giren arkadaşlar açıklanacak. Biz MÜSİAD ailesi olarak sizleri kardeşimiz olarak görüyoruz ve her türlü destek için buradayız” dedi.
COŞKUN’DAN BEKLENTİLER
Coşkun konuşmasının devamında, üniversiteli gençlerden beklentilerini sıraladı, Coşkun, “Eğitimlerinizi tamamladıktan sonra şehrimizdeki Kobilerimizin ihracat pozisyonlarında yer almalarını sağlayarak, şirketlere yeni pazarlar ve yeni müşteriler keşfetmeleri noktasında firmalarımıza gerekli görevlerde bulunabilirsiniz. Şehrimizde misafirimiz olan bizler için bir değer olan öğrenci kardeşlerimiz mezun olduklarında inşallah ülkeler arası elçilerimiz olacaklardır. “ ifadelerini kullandı.
‘ BU PROJE YATIRIMDIR’
SAÜ Rektörü Fatih Savaşan yaptığı konuşmasında “Sakarya Üniversitemiz uluslararası öğrenci sayısı ile ülkemizde en fazla uluslararası öğrenci bulunduran üniversiteler arasında yer almaktadır. Böyle bir proje hem bizleri hem öğrencilerimize mezun olduktan sonra iş kurmalarında ve elçi olmaları için yapılan bir yatırımdır. Bu projede emeği geçen herkesi tebrik ediyor, tüm öğrencilerimize de başarılar diliyorum” dedi. Erol ÖĞÜT

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER