Genç yaşta kanseri yenmeyi başardı

Sakarya Hendek'te yaşayan Alperen Yıldız’ın yakalandığı amansız hastalığa karşı yaptığı mücadeleyi anlattı.

Genç yaşta kanseri yenmeyi başardı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ( SUBÜ) Sapanca MYO Medya ve İletişim öğrencisi Ceren Sarışın “Haber Toplama ve Yazma” dersi ödevi için bir başarı hikayesinin peşine düştü.

Sakarya Hendek'te yaşayan Alperen Yıldız’ın hayatı henüz 9 yaşındayken okula gelen sağlık ekiplerinin boynunda ve tırnaklarında morluklar fark etmesiyle değişti. Şüpheler üzerine ailesinin doktora götürdüğü Alperen’e lenf kanseri teşhisi konuldu. Şu anda 27 yaşında olan Alperen’i evinde ziyaret eden Ceren Sarışın’a çok zor zamanlar geçirdiğini anlatan genç adam, Ankara Araştırma Hastanesi’nden aldığı 1 yıllık tedaviden sonra kanseri yendiğini söyledi.

Teşhise rağmen kanserle savaşmaktan vazgeçmeyen genç kahraman, liseden sonra üniversite eğitimi için Kıbrıs’a gittiğini ve Beden Eğitimi Öğretmeni çıktıktan sonra 25 yaşında tekrar lenf kanserine yakalanma hikayesini şöyle anlattı: "Hastalık çok terleme ve halsizleşmeyle başladı. Çok kötü günler geçirdim, sürekli yüksek ateş, kaybolan bilinç, iştahsızlık ve her biri diğerinden kötü günler. Ancak bu süreçte ailemden ve yakınlarımdan aldığım destekle hayata tutundum."

Kök hücre nakli olarak daha zor bir sürece giren ve asla yılmadan ailesinin verdiği destekle kanseri 26 yaşında bir kez daha yenen Alperen Yıldız, kanseri şimdi ağır bir grip olarak gördüğünü belirtti.
Bu amansız hastalığa yakalananlara da tavsiyelerde bulunan ve asla mücadeleyi bırakmayın diyen Alperen Yıldız, onu tanıyanların yaşam mücadelesiyle örnek gösterdiği bir yıldız olarak Hendek’te yaşamına devam ediyor.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tayfun Dörter
Tayfun Dörter - 12 ay Önce

Kardeşime geçmiş olsun. Verdiği savaşı hiç kimseye belli etmeden insanlara olan sevgisiyle dostluğa verdiği değer ve Ülkücü duruşuyla yendiğinde inanıyor ve tekrar geçmiş olsun diliyorum. Yüce Allah yardımcısı olsun.

Ali Akşit
Ali Akşit - 12 ay Önce

Allah şifa versin kardeşime, Allah hayırlı, sağlıklı uzun ömürler versin inşAllah ailecek ...

Yasin yıldız
Yasin yıldız - 12 ay Önce

Benim aslan yürekli kardeşim yılmadı yıkılmadı mücadelesinin mükafatını RABBİM verdi ..Bütün hastalarimiza çok geçmiş olsun RABBİM acil şifalar versin inşAllah...

SIRADAKİ HABER