‘Gençler artık ülkede yaşamak istemiyor’

İyi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, partilerinin gençlere yönelik bir anket çalışması yaptığını belirterek, ‘Bu ülkedeki gençlerin yüzde 64’ü artık bu ülkede yaşamak istemiyor” dedi

‘Gençler artık ülkede yaşamak istemiyor’

sakaryayenihaber.com-Serkan OK

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, önceki gün canlı yayın programına katıldı. Dikbayır, İyi Parti olarak gençlere yönelik anket çalışmaları, Kocaali’deki mevsimlik işçi ve işveren arasındaki gerginliğe ve gündeme ilişkin konuları değerlendirdi.

GENÇLERE YÖNELİK ÇALIŞMA

İyi Parti olarak gençlerle ilgili bir anket çalışması yaptırdıklarını söyleyen Dikbayır, “Çok enteresan sonuçlar çıktı. Çok üzülerek söylüyorum. Şöyle bir soru sorduk, dedik ki; ‘Eğer elinizde imkanınız olursa, dışarda okumak ister misiniz ya da dışarı da çalışmak ister misiniz?’ çok ciddi bir çalışma, 4 ay süren bir çalışma. Ne cevap geldi biliyor musunuz? Yüzde 76’sı dışarıda okumak ya da çalışmak istiyor. Daha fecisi, dışarı da yaşayıp, Türkiye’ye dönmeden dışarıda yaşamak ister misiniz? Yüzde 64 çıktı. Bakın, felaket bir sonuç bu. Bu ülkedeki gençlerin yüzde 64’ü artık bu ülkede yaşamak istemiyor. Neden istemiyor? Çünkü emeğinin karşılığını görmüyor. Çalışmasının karşılığını görmüyor” diye konuştu.

KOCAALİ’DEKİ OLAYA DEĞİNDİ

Geçtiğimiz günlerde Kocaali’de meydana gelen mevsimlik işçiler ve iş veren arasında çıkan gerginliği değerlendiren Dikbayır, Benim, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşmam var. Dedim ki, ‘Bizi ayrıştırmaya çalışmayın. Eğer çok merak ediyorsanız, Çanakkale Şehitliği’ndeki mezar taşlarını okuyun’ dedim. Ben gittim, defalarca tek tek baktım orada çok Doğu kökenli vatandaşlarımız var. Çanakkale’de şehit olmuş. Biz, bu konuya böyle bakıyoruz. Bizim gelenekten gelen bir lafımız var, ‘Ben ne kadar Türk’sem bir Kürt arkadaşım da benim kadar Türk’tür. O ne kadar Kürt’se, ben de o kadar kürdüm’” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 11:32
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
zafer
zafer - 5 ay Önce

Nerede yasamak istiyorlar acaba merak ediyorum,Umit Dikbayir onuda aciklasin.Ya ulke evet problemli olabilir sikintida olabilir ama dunya geneli bu sekilde zaten,sanki gencler baska ulkeye giderse cok mu rahat edeceklerini zannediyorlar anlamiyorum.