banner67

'Gençler boşanmak için evleniyor'

'Gençler boşanmak için evleniyor'

'Gençler boşanmak için evleniyor'

Sim Der tarafından düzenlenen konferansta konuşan Eğitimci Yazar Esra Nuray Sezer, günümüzde evlenen çiftlerin üç hafta içinde boşandıklarının altını çizerek, 'Gençlerimiz âdete boşanmak için evleniyor'dedi.

SAKARYA İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (Sim Der) Hanım Komisyonu tarafından dün AKM Tiyatro Sahnesi'nde Asrı Saadet ve Aile Hayatımız adlı bir konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak Eğitimci-Yazar Esra Nuray Sezer katıldı. Yaklaşan 2008 yılını hatırlatarak sözlerine başlayan Sezer, 'Yılbaşında çılgınca eğlenecek olanlar, ölümü unutanlar lütfen 2007 yılında ne yaptıklarını bir düşünsünler. Yeni bir yıla girmenin mutluluğunun böyle mi olması gerektiğini bir düşünmeliler'ifadesini kullandı.

AİLENİN aynı çatı altında sevgi paylaşımı içinde olan insanların en güzel cenneti olarak tanımlayan Eğitimci Yazar Esra Nuray Sezer, 'Ne oluyor da bu cennet, cehenneme dönüştürülüyor. Ne oluyor da artık aileler çok basit sebeplerden ötürü yıkılabiliyor? Bunun tek nedeni asrısaadette ailenin nasıl olduğunun bilinmemesinden kaynaklanıyor'dedi. Yuvayı yapan dişi kuştur, beşiği sallayan el dünyayı sallar gibi deyimlerle kadınlara verilen sorumluluğun büyüklüğüne işaret eden Sezer, 'Kadın, yaratıldığı günden beri tartışma konusu olmuştur. Kadın, insan mıdır, değil midir? Bunun tartışması yapılmıştır. Kadın uzun bir süre lanetli bir varlık gibi görüldü, dinlere kabul edilmedi. Ta ki İslamiyet doğana kadar'dedi.

KAPİTAL olan bu sistemde kadın olmanın çok zor olduğunu fakat İslamiyet'te kadın olmanın çok kolay olduğunu ifade eden Eğitimci Yazar Esra Nuray Sezer, 'Kadının özel olduğunu ve kadını anlayan her erkek de, aile hayatında mutluluğu yaşayacaktır. Kadın erkeğe kul olduğu taktirde erkek de kadının kölesi olacaktır'şeklinde konuştu. Günümüzde çiftlerin hemen evlenip üç hafta içinde de boşandığına dikkat çeken Sezer, 'Daha birbirlerini tanımaya fırsat bulmadan çoğu genç çiftimiz boşanmayı tercih ediyor. Artık gençler boşanmak için evleniyorlar. Büyükler olarak onlara yol göstermeli, yıkıcı olmak yerine yapıcı olmalıyız'ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE