GENEL MÜDÜR KOCAARSLAN, MİLLİ TREN PROJESİNİ ANLATTI: TÜVASAŞ İDDİALI

TÜVASAŞ Genel Müdürü Kocaarslan, kurum olarak gelecek beş yılın imalat planlamalarını yaptıklarını belirterek, hızlı hareket ederek dünyada daha etkin rol almak istediklerini söyledi

GENEL MÜDÜR KOCAARSLAN, MİLLİ TREN PROJESİNİ ANLATTI: TÜVASAŞ İDDİALI

AKP’DEN ZİYARET
AKP Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ve yönetim kurulu üyeleri, TÜVASAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. İlhan Kocaarslan’ı ziyaret ederek, Milli Tren EMU hakkında bilgi aldı. Vagon üretiminde gelecek beş yılın imalat planlamalarını yaptıklarını belirten Kocaarslan, “Çok hızlı hareket ederek dünya üzerinde çok daha etkin bir rol almak istiyoruz. Vagon üretimimizi geliştirerek pazarlamak için çalışmalarımız sürüyor” dedi.
MİLLİ TREN PROJESİ
Milli Tren Projesi’nde 322+2 engelli yolculu 5 dizinin mevcut olduğunu dile getiren Kocaarslan, “Trenimizin işletme hızı saatte 160 kilometre olup gövde yapısı alüminyumdan oluşmaktadır. Bulgaristan vagonlarımız Avrupa Birliği işletebilirlik teknik şartlarına göre belgelendirilmektedir. Her ihtiyaca göre çeşitli vagonlarımız mevcuttur. Sistemlerimizi geliştirerek ülkemize katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

AKP Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ve yönetim kurulu üyeleri, TÜVASAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. İlhan Kocaarslan’ı ziyaret ederek, Milli Tren EMU ile ilgili bilgi aldı. Vagon üretiminde gelecek beş yılın imalat planlamalarını yaptıklarını belirten Kocaarslan, “Çok hızlı hareket ederek dünya üzerinde çok daha etkin bir rol almak ve vagon üretimimizi geliştirerek pazarlamak için çalışmalarımız sürüyor” dedi.
MİLLİ TREN PROJESİ
Milli Tren Projesi’nde 322+2 engelli yolculu 5 dizinin mevcut olduğunu dile getiren Kocaarslan, “Trenimizin işletme hızı 160 km/h gövde yapısı alüminyumdan oluşmaktadır. Bunun yanında Bulgaristan yataklı vagonlarımız Avrupa Birliği demiryolları karşılıklı işletebilirlik teknik şartlarına göre belgelendirilmektedir. Her ihtiyaca göre çeşitli vagonlarımız mevcuttur. Her geçen gün sistemlerimizi geliştirerek ülkemize katkı sağlamaya TÜVASAŞ olarak devam edeceğiz” dedi.
DEĞERLİ BİR FABRİKA
AKP Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak da ziyaretle ilgili yaptığı değerlendirmede, “TÜVASAŞ ülkemiz ve şehrimize katkı sağlayan yerli üretim yapan değerli bir fabrikamızdır. Türkiye olarak kendimize yetebilecek imkanlara sahibiz. Kendi milli üretimlerimizden olan TÜVASAŞ ile dünya üzerinde vagon sanayide sözü geçen bir ülke durumundayız. Milli trenimizde olduğu gibi milli silah ve savunma sistemlerimizi de geliştiriyoruz ve üretimler yapıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort