GEYVE'DE 'ÇİFTLİK BANK' SORUŞTURMASI

Ülke gündeminde günlerce yer alan Çiftlik Bank ile ilgili olarak Gümrük ve Tekel Bakanlığına gelen şikayetler üzerine, Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

GEYVE'DE 'ÇİFTLİK BANK' SORUŞTURMASI

Taraklı - Göynük Karayolunun Ekinciler Köyü yakınlarında geçen ayda açılan "Mavi Yumurta Damızlık Tesisi" ile ilgili olumsuz bilgiler üzerine  Gümrük ve Tekel Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık, vatandaşlar tarafından, saadet zinciri olduğu gerekçesiyle şikayet üçerine "Çiftlik Bank " isimli sanal oyun hakkında inceleme başlatmıştı. Bir soruşturmanın da, Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıldığı öğrenildi.
İNCELEME YAPILDI
Başsavcılığın  soruşturma başlatması üzerine, Taraklı Kaymakamlığı da tesis  ile ilgili inceleme yaparak rapor hazırladı. Taraklı’da bulunan Mavi Yumurta tesislerinde yapılan incelemenin ardından  tesisin etlik piliç üretiminin 100 bin olduğu, yumurta üretimi için kullanıldığında bu kapasitenin 50 bin’e düştüğü halde günlük 80 bin yumurta üretileceği vaat edildiği yer aldı.  Ayrıca incelemelerde ellerinde 5 bin mavi yumurta yumurtlayan tavuk olduğu söylendiği halde 5 milyon üretim hedeflendiği vurgulandığının duyurulduğu belirtildi.
ON YILLIK PROJE
Böyle bir hedefin, vatandaşın para kazanma güdüsünün istismar edildiği, böyle bir hedefin gerçekleştirilmesi on yıllar alacak bir projenin sonucu olduğu inceleme raporunda hazırlandı. Sabah Gazetesinde yer alan haberde  Çiftlik Bank adıyla hemen hemen her yerde karşılaşılan oyuna polisten doktora, hatta iş adamına kadar on binlerce kişi 1 milyara yakın para yatırmış olduğu,   200 bin TL yatırana aylık 50 bin TL kazanç vaat eden sistem sanal tavuk satışı yapıldığı bilgileri yer almıştı.  Namık CİHAN/GEYVE

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER