"Gıda denetimine geliyoruz" uyarısı!

Gıda denetimleri sonucunda bazı et ürünlerinde at eti çıkan ilimizde, bu kez İl Tarım ve Orman Müdürlüğü "Denetime geliyoruz" açıklaması yaptı

"Gıda denetimine geliyoruz" uyarısı!

sakaryayenihaber.com - 

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın gıda denetimlerinde ilimizdeki bazı firmaların et ürünlerinde tek tırnaklı (at - eşek eti) tespit edildiği ortaya çıkmıştı. 
Şehirde uzun süre tartışılan gıda denetimleriyle ilgili Kasaplar ve Besicilerin 'denetimlerin yetersiz olduğu' gerekçesiyle hedef gösterdiği İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Erdemir 8 Kasım'da görevden alındı. 
4 gün sonra ise Sakaryalı olan ve ilimizde uzun süre görev yaptıktan sonra Kocaeli İl Tarım ve Orman Müdür yardımcılığı yapan Nuri Al, Sakarya İl Müdürlüğü'ne atandı. 
Tarihler 15 Kasım'ı gösterdiğinde ise TOPÇA'daki bir iş yerine kaçak et baskını yapıldı. Bu baskında yaklaşık 20 ton kaçak et ele geçirildi. 
Bu baskın, gıda denetimlerinin düzene gireceği yönünde ümitleri arttırırken; Bakanlıktan dikkat çeken bir hamle geldi. 
"DENETİME GELİYORUZ"
Bakanlık, 22 Kasım'da il müdürlüklerine gönderdiği yazıda 25 - 30 Kasım tarihleri arasında tüm ülkede 'denetim seferberliği' başlatıldığını ve tüm ekiplerin sahada olmasını bildirdi. 
Ancak Bakanlığın yanı sıra Sakarya İl Müdürlüğü'nün de aralarında bulunduğu çok sayıda müdürlük bu bilgilendirmeyi internet sitelerine koyarak denetimlerin başlayacağını duyurdu. 
"ET VE ET ÜRÜNLERİ ÜRETEN İŞLETMELER"
Sakarya İl Müdürlüğü'nün internet sitesinde İl Müdürü Nuri Al'ın açıklaması şu şekilde yer aldı: 
"Bakanlığımızın 22.11.2019 tarihli yazısına istinaden 25-30.11.2019 tarihlerinde tüm ülkede "denetim seferberliği" başlatılmış olup, İl Müdürümüz Nuri AL yaptığı açıklamada; İlimizde de söz konusu tarihlerde İl ve İlçe Müdürlüklerimizde görevli tüm gıda kontrol görevlilerinin katılımı ile belirlenen sektörlerde denetim programı gerçekleştirileceğini belirtmiştir. Bu kapsamda "ürün bazlı" gıda kontrollerine İlimizde et ve et ürünleri üreten işletmelerin denetimi ile başlanmış olup, program dâhilinde denetimler devam edecektir."

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2019, 14:03
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahin
Şahin - 7 ay Önce

Brovo VAllahi.Işte denetim böyle yapılır.Önce denetim var diye yaygara yapacan,sonra denetliyecen.Peki bu zihniyetle ne bulacan.KOCA BIR HIÇÇÇÇÇ.

Misafir
Misafir - 6 ay Önce

Evde ve iyi bildiklerim kişiler de hariç dışarıda yemiyorum. İstediklerini koysunlar icine

SIRADAKİ HABER