GÖKDEMİR: TALEPLERİMİZİ HAYKIRACAĞIZ

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü bugün kutlanıyor. Hak İş Konfederasyonu Şanlıurfa’da, Türk İş ise bayramı Kocaeli’de kutlayacak. Hizmet İş Şube Başkanı Gökdemir, emekçilerin taleplerini gür bir şekilde haykırmak için alanlarda olacaklarını söyledi

GÖKDEMİR: TALEPLERİMİZİ HAYKIRACAĞIZ

1 MAYIS DAYANIŞMA GÜNÜ
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü bugün törenlerle kutlanacak. Hak İş Konfederasyonu işçi bayramını Şanlıurfa’da Türk İş ise Kocaeli’de kutlayacak. Hak İş İl Temsilcisi ve Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Mesut Gökdemir, 1 Mayıs’ı, hep birlikte, coşkuyla, heyecanla kutladıklarını belirterek, “Şanlıurfa başta olmak üzere, Türkiye’nin dört bir yanında emekçilerin taleplerini gür bir sesle haykırmak için alanlardayız” dedi.
GÜVENİNİZİ BOŞA ÇIKARMADIK
Sendika olarak kendilerine güvenenlerin güvenlerini boşa çıkarmadıklarını belirten Gökdemir, “2019 yılında yapılacak olan Kamu toplu iş sözleşmelerinde yüksek enflasyonun dikkate alınmasını, işçilerin ve işçi emeklilerinin yüksek enflasyon karşısında korunmasını talep ediyoruz. Sendikal örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılmasını, sendikalı olduğu için işçilerin işten çıkarılmamasını istiyoruz. İnsan onuruna yaraşır saygın iş istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE