Goodyear'da imzalar atıldı!

Lastik-İş Sendikası ve Goodyear Fabrikası arasında dördüncü oturum gerçekleştirildi. Goodyear'da sendika işçilerinin talepleri doğrultusunda bir sözleşmeye imza atıldı.

Goodyear'da imzalar atıldı!

Goodyear Sakarya ve İzmit fabrikalarında çalışan 1500 işçiyi ilgilendiren görüşmeye Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı, Genel Merkez Yöneticileri, şube başkanları ve iş yeri temsilcileri, Goodyear İnsan Kaynakları Direktörü Selda Kalleci, Endüstri İlişkileri Müdürü Sedat Demir, Hukuk ve Uyum Müdürü Seçkin Savaşer katıldı.

10 Ocak'ta başlayan görüşmeler tamamlanırken, sendika işçilerin talepleri doğrultusunda bir sözleşmeye imza atıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Lastik-iş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, "Lastik Toplu İş Sözleşmesi'nde olduğu gibi ilk 6 ay yüzde 7, ikinci, üçüncü 6'ncı ay enflasyon, dördüncü 6 ay ise enflasyon arti 1 puan zam yapıldı. 2021 yılının başında işçilere 5 bin lirası borç, 3 bin lirası hibe para verildi. Aynı zamanda destek hizmetleri işçilerine ise bin 500 lirası hibe, 2 bin 500 lirası borç para verildi. Destek hizmetleri işçilerine tamamlayıcı sağlık sigortası hakkı alındı. Kazanılmış haklarımızdan asla taviz vermedik. Bu sözleşme bizim için önemliydi. Tüm arkadaşlarımıza hayırlı olsun" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 01:45
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER