Görevimiz tehlike! Karasu'da dün gece...

Sakarya'nın Karasu ilçesinde devriye atan bekçiler şiddetli fırtına sonucu halatı kopan tekneyi elle dakikalarca kıyıda tutup sahibine teslim etti.

Görevimiz tehlike! Karasu'da dün gece...

sakaryayenihaber.com*

Karasu ilçesi Yalı Mahallesi'nde Sakarya Nehri ve Karadeniz'in buluştuğu noktadaki limanda dün gece şiddetli fırtına çıktı. Sağa-sola savrulan teknelerden bazılarının halatları koptu. Kıyıdan boşa çıkan tekneler, suda savrulurken yardıma bu sırada bölgede devriye atan bekçiler koştu. Sakarya'nın bekçileri halatı kopunca hareketlenen bir tekneyi görünce koşup halatları tuttular. Tekneyi kıyıya bağlı tutmak için dakikalarca halatı elden bırakmayan bekçiler, tekne sahibine durumu bildirdi. Bölgeye gelen teknenin sahibi, halatı limana bağlayıp tekneyi yeniden sabitledi. Bekçilerin bu hareketi vatandaşların takdirini kazandı.Sabaha kadar devriye atan bekçiler şehirde huzurun temini için canla başla çalışıyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2021, 00:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cuneyt
Cuneyt - 1 ay Önce

Bekçilik sisteminin geriye gelmesi çok iyi oldu gece boyu bir kimsenin malını yada canını bir kopekten bile korusa millet icin fayda faydadır