"Gözü önünde iki çocuğu vurulan bir anneyim"

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Sakarya'da iki çocuğu ile birlikte yaralanan Hacer Baylan, öğrencilere yaşadıklarını anlattı

"Gözü önünde iki çocuğu vurulan bir anneyim"

Fetullahçı teröristlerin 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Sakarya Valiliği önünde yaşanan olaylarda; Hacer Beylan çocukları Mustafa Onur ve Aslınur Ayan ile birlikte yaralandı. 
15 Temmuz Gazisi Beylan, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında öğrencilerle buluştu. 
Sakarya İl Ormanında, Rahime Sultan Yurdunda kalan öğrencilerle gerçekleşen sohbette Hacer Beylan o gece yaşananları anlattı. 


Çocuklarının gözü önünde vurulduğunu belirten Beylan; "Bir defa bu konu hakkında çok uzun tartışmalar yapıyorlar. 'Gerçekten silahlar atıldı mı, öyle bir gece yaşandı mı, senaryo muydu?' diye... Ben bizzat canlı şahidiyim. Yaşayan, hastanede kalan, gözü önünde iki çocuğu vurulan yere düşen bir anneyim. Anne olmak hakikatten çok farklı bir şey. O gece bütün dünyadaki anneler adına, savaşın içinde olan mağdur, mazlum annelerin duygularını hissediyorsunuz" diye konuştu. Kaan GÜMÜŞEL 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2020, 08:14
YORUM EKLE