'GÜÇ KARŞISINDA EĞİLMEYİN'

Sakarya Barosunda düzenlenen törende, avukatlığa ilk adımı atan genç avukatlara ruhsatları verildi. Baro Başkanı Kazan, genç avukatlara, “Hiçbir güç karşısında eğilmeyin” dedi.

'GÜÇ KARŞISINDA EĞİLMEYİN'

Sakarya Barosu mensubu avukatlar mesleğe yeni başlayan genç avukatların ruhsat töreni sebebiyle stajyer avukatlar ve aileleriyle bir araya geldi. Sakarya Barosu Konferans Salonunda düzenlenen törenle Stajyer Avukatlar Buse İnce,  Betül Kara, Tuğçe Budak, Nurettin Mümin Hankaya ve Aytaç Karakaş ruhsatnamelerini alarak avukatlık mesleğine başladılar.Baro Başkanı Av. Zafer Kazan, Yönetim Kurulu Üyeleri, Avukatlar ve ailelerinin katıldığı ruhsat töreninde genç meslektaşlarına “cesur olun, hakkı ve hukuku savunun” mesajı verdi.
‘EĞİLMEYİN’
Törende konuşan Başkan Kazan: “Namusumuz ve vicdanımız üzerine yemin ederek başladığınız bu onurlu meslek ile toplumun barışı ve huzuru için mücadele edeceksiniz. Sizler bu günden itibaren ömrünüzü, bu ülkenin aydınlık geleceğini inşa etmek için harcayacak, aynı zamanda topluma yön vereceksiniz. Cesur olun. Ne iktidar ne de başka bir güç önünde eğilmeyin. Çünkü gücün karşısında eğilene, boyun bükene hukukçu denmez!” dedi.
HAKSIZLIK
Son günlerde gerek ulusal gerek yerel basında gündeme gelen AKP Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un diş macunundaki flüorür ile ilgili yapmış olduğu açıklamaya da esprili bir şekilde gönderme yapan Başkan Kazan, “ Hak yiyen de, haksızlık karşısında susan da koyunlaşır. Bir menfaati vardır ve ya bir şeyden korkuyordur. İşte o kişi artık hukukçu değil, haksızlık karşısında susan bir koyundur” dedi

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21