GÜRPINAR BİN YATAKLI HASTANENİN YERİYLE İLGİLİ TARTIŞMALARA KATILDI: BİZİ OYALAMAYIN

Bin yataklı hastane için yeni yer arayışına girilmesine tepki gösteren İMO Başkanı Gürpınar, “Daha iyi bir yer bulunacaksa problem yok. Yeni yer arayışı eğer bir süre kazanma taktiğiyse ona söylenecek çok şey var. Bizi oyalamayın” dedi

GÜRPINAR BİN YATAKLI HASTANENİN YERİYLE İLGİLİ TARTIŞMALARA KATILDI: BİZİ OYALAMAYIN

BAŞKAN YÜCE AÇIKLAMIŞTI
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin bin yataklı hastane için Alandüzü yerine farklı bir yer arayışında olduğunu açıklamasına İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar açıklama yaptı. Gürpınar, “Daha iyi bir yer bulunacaksa problem yok. Nereleri düşündüklerini bilemiyorum ama yeni yer arayışı bir oyalama veya süre kazanma taktiğiyse ona söylenecek çok şey var. Bizi oyalamayın” dedi.
ZAMAN KAZANMA OLMASIN
Hastanenin yerinin değişmesinin bir zaman kazanma olmamasını isteyen Başkan Gürpınar, “Alandüzünü tespit ettiklerini açıkladılar. Madem hastanenin yerini neye göre tespit ettiler de şimdi hangi kriterlere göre yerini değiştiriyorlar. Karar vericilerin bunu açıklaması gerekir. Tespitten sonra ne eksiklikler görüldüğünü çıkıp kamuoyuna anlatmalılar. Ne olumsuzluklar vardı hastane için yeni bir yer bulunmasına karar verildi. Konu aydınlatılmalıdır” dedi.
ULAŞIM VE ALTYAPI SORUNU
Alandüzü’nde ulaşım ve altyapı sorununun çözülmesi gerektiğini de dikkat çeken Gürpınar sözlerini şöyle sürdürdü: Birinci derece hastanesi yapılacaksa Alandüzü olabilir. Hastane yapıldıktan sonra altyapı ve ulaşımı sağlanırsa o bölgede yapılabilir. Şu an hastane yapılacak alan boş bir arazi. İnsanları o bölgeye ulaştırabilirsen sıkıntı olmaz. Yenikent ve Korucuk’taki hastanelere insanlar ulaşamadığı için gitmek istemiyor. Dikkatli yer seçimi yapılarak hastaneni yapımına bir an evvel başlanmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER