GÜVENLİK GÜÇLERİ HAZİRANDA DURMADI

İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, haziran ayı içinde dur durak bilmedi. İlimizde yasa dışı faaliyetler ve diğer asayiş olaylarına yönelik yapılan uygulamalarda Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü olarak toplam 264 kişi tutuklandı.

GÜVENLİK GÜÇLERİ HAZİRANDA DURMADI


İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin haziran ayında yaptıkları operasyonda gözaltına aldığı 296 şahıstan 56'sı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri güvenli ve huzurlu bir için gerçekleştirmiş olduğu operasyonlara kararlı bir şekilde devam ediyor. Ekipler haziran ayında 155 bin 716 şahsa Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulaması yaptı. Sorgulamalar neticesinde çeşitli suçlardan aranma kaydı olduğu tespit edilen 296 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 56 şahıs çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanarak cezaevine gönderildi. 240 şahıs ise çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.  Ayrıca Trafik Timleri tarafından Haziran ayında yapılan yol kontrollerinde yakalaması olan 202 adet ve çalıntı olduğu tespit edilen 2 araç yakalandı.

**

Polis 764 şahsı yakaladı

Sakarya Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerde Haziran ayı içinde boş durmadı.   Haziran ayı içerisinde gerçekleştirilen operasyonlar ve yürütülen çalışmalarda; 764 şahıs yakalandı.

Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda gözaltına alınan 764 şahıstan 208'i tutuklandı. Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri suça ve suçlulara karşı yürütmüş olduğu kararlı operasyonlara hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda polis ekiplerinin yaptıkları operasyonlarda 764 şahıs yakaladı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan ve adliyeye sevk edilen 764 şahıstan 208'i tutuklanarak cezaevine gönderildi.
ELE GEÇİRİLENLER
Yapılan operasyon ve çalışmalarda ayrıca 20 adet ruhsatsız tabanca, 13 adet ruhsatsız tüfek, 26 adet kurusıkı tabanca, 233 adet değişik çap ve markalarda fişek ile çalıntı olduğu tespit edilen 2 otomobil ile 6 motosiklet ele geçirildi. Öte yandan, polis ekipleri fuhuşla mücadele kapsamında Haziran ayı içerisinde, 13'ü bayan olmak üzere toplam 25 kişiye fuhuştan işlem yapıldı. Fuhuş yaptığı tespit edilen 2 yabancı uyruklu şahıs sınır dışı edilirken fuhuşta kullanılan 6 ikamet ise 90 gün süre ile mühürlendiği öğrenildi.


 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER