Hacı adayları internet kafede zamanla yarıştı!

Sakarya'da hac kurasında ismi çıkan onlarca hacı adayı, kutsal topraklara gidiş için özel tur şirketlerinin açtığı sisteme kaydolabilmek için internet kafede birbiriyle yarıştı

Hacı adayları internet kafede zamanla yarıştı!

sakaryayenihaber.com-

Geçtiğimiz gün açıklanan hac kuralarında, Sakarya'da başvuru  yapan 35 bin hacı adayından bin 154'ünün ismi gidecekler arasına eklendi. 
Bu aşamayı geçen hacı adaylarından bazıları Diyanet İşleri Başkanlığı'nın programı dışında tur kampanyası yapan özel tur şirketlerinin kampanyasına dahil olmak için başvurdu.
Adapazarı kent merkezinde bir internet kafede bir araya gelen çok sayıda hacı adayı, internet üzerinden açılan başvurulara katılmak için büyük bir çaba sarf etti.

1 dakikalığına açılan sisteme ismini yazdırmaya çalışan hacı adayları birbirleriyle adeta yarıştı. Konuyla ilgili görüntüleri sosyal medyada paylaşan bir vatandaş, "Fotoyu bu sabah 7.30 ben çektim. Kurası çıkmış hacı adayları diyanet haricinde özel bir şirketi tercih etmişler. İlçelerden gelen yaşlısı, genci saat 08.00'da açılacak ve 1 dakika sürecek sisteme girebilmek için sabahın köründe bir internet kafede kayıt olabilmek için bekliyorlar. Vatandaşlar özgür iradesiyle acentasını seçerken, böyle eziyetle, stresle mi acenta kontenjanına girecekler? 2020 Türkiyesi'nde böyle ilkel yöntemlerle kutsal yolculuğa gitmek için hacı adaylarını yarıştırmak reva mı? Ne Türkiye'ye ne de kurumunuza yakışmıyor." ifadelerini kullandı.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 21:18
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER