HAİN GİRİŞİMİN YILDÖNÜMÜNDE DEMOKRASİ İÇİN MEYDANDA: BULUŞALIM
 HAYDİ MEYDANA

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri bu akşam hain darbe girişiminin adından ismi değişen Demokrasi Meydanı’nda yapılacak. Darbe girişimi akşamı işgal edilen Sakarya Valiliği önünde de 15 Temmuz Milli İrade Derneği tarafından etkinlik düz

HAİN GİRİŞİMİN YILDÖNÜMÜNDE DEMOKRASİ İÇİN MEYDANDA: BULUŞALIM
 HAYDİ MEYDANA

ŞEHİT KABRİNE ZİYARET
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Hain darbe girişiminin yıldönümünde ilk olarak İstanbul’da şehit olan ve Arifiye’ye defnedilen 15 Temmuz Şehidi Serdar Gökbayrak, 11.00’de mezarı başında anılacak. Etkinlikler kapsamında Yenicami’de öğle namazı öncesi şehitler için mevlit okutulacak ve okunan hatimlerin duası yapacak. Etkinliğin ardından cami önünde vatandaşlara yemek ikram edilecek.
CAMİLERDE SELA OKUNACAK
Bugün 15.00’te Adapazarı Kaymakamlığı ve Orman Bölge Müdürlüğü işbirliğinde 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı’na fidan dikilecek. Etkinlikler ismi 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından değiştirilen Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Mehter gösterisi, Kuran Tilaveti ve 15 Temmuz kısa film gösteriminin ardından protokol üyeleri konuşma yapacak. Gece yarısı 00.13’te Sakarya’daki tüm camilerde sela okunacak.
ALTERNATİF PROGRAM
Meydanda ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından Uğur Işılak konseri düzenlenecek. Büyükşehir’den yapılan açıklamada bugün tüm otobüslerin ücretsiz hizmet vereceği duyuruldu. Bu arada 15 Temmuz Milli İrade Derneği tarafından Valilik önünde anma programı düzenlenecek. Genel Başkan Ali İnci dernek olarak hain darbe girişiminin 3’üncü yıldönümünde anlamlı programlar düzenlediklerini belirterek, herkesi Valilik önüne çağırdı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER