Hal Yönetimi'nden açıklama! 'İlk günden önlemler alındı'

Sakarya Meyve ve Sebze Hali Yönetimi koronavirüsle mücadele kapsamında alınan önlemlere dair kamuoyunu bilgilendiren açıklamalarda bulundu.

Hal Yönetimi'nden açıklama! 'İlk günden önlemler alındı'

Sakarya Meyve ve Sebze Hali’nde koronavirüsle mücadele kapsamında alınan önlemlerin ve uygulamaların yetersizliğiyle ilgili şikayetlere yönelik Sakarya Meyve ve Sebze Hali Yönetimi tarafından açıklama yayınlandı.

Hal Yönetimi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Korona virüsünün ülkemizde  belirlenmesiyle ilk günden hal yönetimi olarak toplum sağlığımızı korumak adına tedbirlerimizi duyurduk ve uygulamaya başladık.

Almış olduğumuz tedbirler, vatandaşlarımızın temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabilmesi ve virüs salgınından tüm vatandaşlarımızı korumayabilmek adınadır.

Bu konudaki çalışmalarımız ise şu şekildedir;

-Tüm tesis haftada 2 gün yıkanıp, ilaçlanmaktadır.

-Açılış saatimiz 02:00, kapanış saatimiz ise 10:00’dır.

-Hal tesisine giriş sağlanmadan zabıta görevlileri, güvenlik mensupları ve personellerimizce   ateş ölçümleri, maske ve eldiven kontrolleri yapılmaktadır.

-Hal girişinde maske ve eldiven dağıtımı yapılarak özen göstermeleri adına tedbirlerimizi almaktayız.

-İşyeri sahipleri, çalışanların ve müşterilerin kullanımı için her işyeri girişine hijyen amaçlı dezenfektan monte edilmiştir.

-65 yaş ve üzeri olanlar tesise alınmamaktadır.

-Faaliyet saatinde zabıta tarafından da denetimler yapılmaktadır.

-Almış olduğumuz tedbirleri sosyal medya hesaplarımızdan, işyeri sahiplerine yazı ile tebliğ edilerek ve faaliyet saatlerinde anons ederek hal tesisinde bulunan sebze ve meyve ticaretini yapan bütün meslek mensuplarına duyurulmuştur.

-Konu ile ilgili broşür hazırlanarak hal tesisine giriş sağlayan meslek mensuplarına dağıtılarak da bilgilendirme yapılmıştır.

Konuyla ilgili ihbar hattımıza ulaşan ve denet vatandaşların şikayetlerinde ise şu ifadeler kullanıldı; 

“Sakarya sebze meyve halinde çalışan bireylerin sizden ricam bu zor günlerde kimsenin sağlık hijyen kuralarına rihayet etmediği bir ortamda çalışıyoruz Sakarya hali gece 2 de açılıp gündüz 10 da kapanması gerekirken faaliyet 12 ye kadar devam ediliyor kimse kuralara uymuyor insan hayatı hiçe sayılıyor. Yetkililere sesimizin duyurulmasını istiyoruz”

​​​​​​​


 

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takipci halk
Takipci halk - 6 ay Önce

Satıcelar hala elinde sigara onu bırak tükürükle poşet açıyo hala ciddiyetin farkında degiller karamanda birde her gün tencereci geliyo kadınlar başında hiç bir şey yok gibi birde yol çalışması komyonlar harı harıl çalışıyo bu nedir ya sonra sakarya

Takipci halk
Takipci halk - 6 ay Önce

Sakarya evde dur ben 18 gundur evden cikmiyorum ama yemek icin bir seyler almak zorundayim yola harcanan parayi sagliga harcasin devlet cokmu zor

SIRADAKİ HABER