'HALEP İÇİN UZAT ELİNİ' YARDIM YEMEĞİ DÜZENLENDİ

Sakarya TÜMSİAD, Semerkand Vakfı ve Beşir Derneği tarafından ''Halep için uzat elini'' kampanyası kapsamında yemek düzenlendi. Beşir Derneği Genel Müdürü Fatih Sarıyar, “Nerede mahzun ve mahcup bir gönül varsa, Beşir Derneği hep orada” dedi

'HALEP İÇİN UZAT ELİNİ' YARDIM YEMEĞİ DÜZENLENDİ

Sakarya TÜMSİAD, Semerkand Vakfı ve Beşir Derneği tarafından ''Halep için uzat elini'' kampanyası kapsamında birlik ve dayanışma yemeği düzenlendi. Serdivan Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleşen programa Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Beşir Derneği Genel Müdürü Fatih Sarıyar, Beşir Derneği 8’inci Bölge Başkanı Ertuğrul Baygın, Semerkand İl Vakıf Başkanı Erdinç Bora, TÜMSİAD Şube Başkanı Ahmet Ölmez, Beşir Derneği Şube Başkanı Latif Demir, Hayrat Heyeti Başkanı Ali Çilingir, TÜMSİAD, Semerkand Vakfı ve Beşir Derneğinin yöneticileri ve çok sayıda hayır sever vatandaşlar katıldı.
SESSİZ KALAMADIK
Beşir Derneği Genel Müdürü Fatih Sarıyar yemekte yaptığı açıklamada, “Beşir Derneği olarak Halep’te kardeşlerimizin yaşadığı insanlık dramına sessiz kalmadık. Hayırsever vatandaşlarımız  bu kutlu yardıma katılarak oluşan 6 TIR gıda yardımını Halepli kardeşlerimize ulaştırdık. Nerede mahzun ve mahcup bir gönül varsa, Beşir Derneği hep orada. Emeği geçen gönüllü hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Dedi.
İNSANLIK DIŞI HAREKET
Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım da gecede yaptığı konuşmada, “Halep’in içinde bulunduğu zor durum ve insanlık dışı hareketlere karşı elimizden gelen insani yardımı yapmamız gerekiyor. Yaklaşık 300 bin sivil insan çoluk çocuk, genç yaşlı insanlık dışı dramı yaşadığını görüyoruz. Bu anlamda Beşir Derneği tarafından başlatılan bu kampanya destek veren Semerkand Vakfı, TÜMSİAD ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.  Semerkand İl Vakıf Başkanı Erdinç Bora ve Beşir Derneği 8. Bölge Başkanı Ertuğrul Baygın da birer konuşma yaparak görüş ve önerilerini dile getirdi. Halep için uzat elini kampanyasında düzenlenen Birlik ve Dayanışma gecesi yardım yemeğinin ardından programa katılan destek veren dernek ve vakıf üyesi hayırsever vatandaşlar ile toplu fotoğraf çekildi.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER