HALİT MOLLA'YI UNUTMADILAR

Halit Molla Vatanını Sevenlerce 2. Kez Anıldı. Mezarı başındaki töreni Adapazarı Sivil İnisiyatifi düzenledi. İstiklal Harbi kahramanı Halit Molla ve silah arkadaşları, mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.  

HALİT MOLLA'YI UNUTMADILAR

Kendisine 'Adapazarı Sivil İnisiyatifi' adını veren ve sözcülüğünü Yazar Fahri Tuna, Dr.öğretim üyesi Mehmet Özdemir ve Halit Molla'nın torunlarından imam hatip Haluk Akagündüz'ün üstlendiği grup tarafından Sakarya Sıraköy mezarlığında tören düzenledi.
Anma programında  SAÜ öğretim üyesi Dr.Mehmet Özdemir de Halit Molla'nın kişiliği hakkında, hayata, devletine ve milletine bağlılığı ve kahramanlığı kadar mütevazı yapısı ve fedakârlığı konusunda çok güzel bir konuşma yaptı. 
 GELENEKSEL HALE
Halit Molla'nın kardeşi Zekeriya Akın'ın torunu emekli öğretmen Mustafa Yaşar Akın'ın 'unutma' şiirini seslendirdiği tören Halit Molla'nın şahsında tüm şehit ve gazilerimiz için okunan Kur'an ve yapılan dua ile sona ererken, Halit Molla ailesi de anma törenine duyarlı vatandaşlara da helva ikram etti. Adapazarı Sivil İnisiyatifi sözcülerinden yazar Fahri Tuna, söz konusu törenin her yıl 21 haziran günü saat 14.30'da geleneksel olarak tekrarlanacağını, törende protokol kurallarını uygulanmadığını, bu topraklara sevdalı herkesin eşit ve aynı mesafede olmaya devam edeceğini belirtti. 
 DERNEK KURACAKLAR
Adapazarı Sivil İnisiyatifi sözcülerinden yazar Fahri Tuna, Dr. Mehmet Özdemir ile ortaklaşa bir Halit Molla kitabı hazırlığı içerisinde olduklarını da söyledi. Halit Molla'nın torunlarından olan anma programı düzenleme kurulu üyesi Haluk Akagündüz ise en kısa zamanda dernekleşerek töreni seneye dernek olarak düzenlemek istediklerini belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER