'HALKLA BELEDİYE ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYORUZ'

Çözüm Masası’nın vatandaş ve Büyükşehir Belediyesi arasında köprü görevi üstlendiğine dikkat çeken Toplu, “Vatandaşlarımızla interaktif bir süreç izliyoruz” dedi.

'HALKLA BELEDİYE ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYORUZ'

Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası Koordinatörü Taha Toplu, Çözüm masanın faaliyetleri hakkında değerlendirmede bulundu. Birimin 2007 yılında kurulduğunu belirten Toplu, “Birim olarak vatandaş ile belediye arasında adeta bir köprü vazifesi görmekteyiz. Halkımızın istek, şikâyet ve görüşlerini değerlendirip ilgili birimlere aktarmaktayız. İş takibini en iyi şekilde yaparak birimlerden gelen cevapları vatandaşlara en hızlı şekilde iletmeye özen gösteriyoruz. Ayrıca belediyemiz tarafından verilen hizmet ve projeleri vatandaşlarımıza tanıtarak yerel hizmetlerimizin halka daha yakın olmasına büyük katkı sağlamaktayız” dedi.
BİZE ULAŞIN
Vatandaşlarımız Çözüm masasına nasıl başvurabilecekleri hakkında da bilgi veren Toplu, “Vatandaşlarımız bize  şahsen ziyaret ederek ve Alo 153 Büyükşehir Sesli Bilgi Sistemi aracılığıyla Çözüm masamıza başvuruda bulunulabilmektedirler. Büyükşehir Belediyemizin 444 40 54 numaralı ana santrali de, başvuru için kullanılabilecek bir diğer yoldur. Ayrıca Akyazı, Sapanca ve Karasu ilçelerimizde bulunan Çözüm Masası şubelerine de vatandaşlarımız başvurabilmektedirler. Çözüm masasına bir diğer başvuru yöntemi de internetteki web sitesi ve mobil uygulamadır. Çözüm masamıza ulaşma yollarına e-mail yöntemini de ekledik. cozum.masasi@sakarya.bel.tr mail adresi, çözüm masamıza en kolay ve en çabuk ulaşabilecek yollardan biridir” şeklinde konuştu.
YATIRIM TANITIMI
Belediyenin faaliyetleri tanıtmak ve vatandaşı bilgilendirmek adına yaptıkları çalışmalar hakkında konuşan Toplu, “Hizmetlerin ve yatırımların öğrencilerimiz tarafından yakından takip edilmesini sağlamaktayız. Farklı şehirlerden gelerek yerel yönetimlerin şehirde gerçekleştirdiği faaliyetlerden haberdar olmalarını önemsiyoruz. Her yıl düzenli olarak böyle programlar düzenleyerek şehrimizi en iyi şekilde tanıtıyoruz. Öğrencilerimiz şehirde yapılan sosyal, kültürel, çevre ve daha birçok alanda yapılan çalışmaları yerinde görme ayrıcalığını elde ediyorlar” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE