HAMDİ SÜRÜCÜ EĞİTİM SİSTEMİNİ ELEŞTİRDİ: BU SİSTEMLE...

İlimizde düzenlenen toplantıda konuşan ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü, eğitim sistemini eleştirdi. Sürücü, “Şu anda kullandığımız taklitçi modelle yarınlara güvenle bakamayız” dedi.

HAMDİ SÜRÜCÜ EĞİTİM SİSTEMİNİ ELEŞTİRDİ: BU SİSTEMLE...

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) üyesi öğretmenler, ÖĞ-DER Şube Başkanı Fatih Cingöz’ün düzenlediği programda bir araya geldi. ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü’nün de katıldığı programda eğitim sistemi tartışıldı. Adabilim Koleji Konferans Salonu’nda gerçekleşen programda konuşan Sürücü, “Besmeleden habersiz, maneviyatsız yetişen nesillerle güçlü bir toplum ve güçlü Türkiye’yi kuramayız. Şu anda kullandığımız taklitçi modelle yarınlara güvenle bakamayız” diye konuştu.
EK DERS
Görevlerinin milli değerlere ve maneviyata sahip gelecek nesiller yetiştirmek olduğunu belirten Sürücü, “Çağdışı kalmış olan tek tip kıyafet yönetmeliği öğretmenler için aynen üniversitelerde olduğu gibi kaldırılmalıdır. Öğretmenlerimizin ek ders ücreti iki katına çıkarılmalı ve bir an evvel öğretmenler yaşanabilir bir geçim standardına kavuşturulmalıdır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE