Hangi bürokratlar topun ağzında?

AKP İl Başkanı Yunus Tever, çalışmasından memnun olmadıkları bürokratlarla ilgili kanaatlerini bakanlıklara bildirdiklerini belirterek, “Bu durumda olan 2-3 bürokratımızla ilgili görüşümüzü ilettik” dedi

Hangi bürokratlar topun ağzında?


AKP İl Başkanı Yunus Tever ve yürütme kurulu üyeleri, dün basın mensuplarıyla bir araya geldi. Ormanpark’ta gerçekleşen kahvaltıda konuşan İl Başkanı Tever, Sapanca’daki teleferikle ilgili olarak, “Belediye başkanımızla 3 kez toplantı yaparak yanlışımız varsa dönmemiz gerektiğini söyledim. Projeyi gerçekten iyi inceledik. Herhangi bir sıkıntı olmadığını düşünüyoruz. Eğer bir yanlış olsaydı biz buna engel olurduk” dedi.
BÜROKRAT PERFORMANSI
Şehirdeki bürokratların performansını değerlendiren Başkan Tever, “Çok fazla bürokratımız var. Hepsinin aynı performansta çalışmasını bekleyemeyiz. Çalışmasından memnun olmadığımız bürokratımız varsa bununla ilgili kanaatimizi bakanlığa bildiriyoruz. Değişmesi noktasında da Sakarya’ya daha çok fayda sağlayacak bir kişinin gelmesi noktasında bunu talep ediyoruz. Bu durumda olan 2-3 bürokratımızla ilgili görüşümüzü sunduk” diye konuştu.
EN BÜYÜK SIKINTIMIZ HEKİM
Bin yataklı şehir hastanesinin gecikmesinin sebebinin ekonomik olduğuna değinen Tever, “Bin yataklı şehir hastanesi çok güzel. Projeyi de yapalım ama şu anda mevcutta Yenikent Devlet Hastanesi yüzde 50 dolulukla çalışıyor. Şu anda en büyük sıkıntımız hekim sıkıntısı. Yeni yapılan doğumevini bu yıl sonu teslim alıyoruz. Bizde herhalde şubat, mart gibi de açarız. Her ilçede de hastane yapmak bir sonuç değil, önemli olan içini doldurmak” dedi.
‘Herkes cezasını çeker’
AKP İl Başkanı Yunus Tever, belediye başkanlarımızın geçmiş dönemle ilgili sıkıntıları basının önünde veya dışarda konuşmalarını tasvip etmediklerini söyledi. Tever, “Biz bu konuda başkanları da uyardık. Eğer bir yolsuzluk iddiası varsa İçişleri Bakanlığı müfettişleri gelir, raporları tutar. Gerekli kişiye raporlar teslim edilir ve onlar cezasını çeker. Kişinin belediye başkanlığı döneminin AK Parti olması ona bir dokunulmazlık kazandırmaz. Herkes yaptığının cezasını çekecektir” dedi.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2019, 12:24
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nedim Tan
Nedim Tan - 1 yıl Önce

inşAllah bildirilen bu bürokratların arasında il tarım müdürü de vardır. Bugüne kadar sakaryaya hiç hizmet etmedi. Bugüne kadar kalması bile büyük sıkıntı.