Hasan Alişan'ı çıldırtan faturaya açıklama!

SESOB Başkanı Hasan Alişan’ın evine 3 bin 504 liralık elektrik faturası gelmesiyle ilgili SEPAŞ açıklama yaptı 

Hasan Alişan'ı çıldırtan faturaya açıklama!

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan’ın evine Nisan ayı faturası olarak 3 bin 504 liralık elektrik faturası gönderildi. 
Başkan Alişan SEDAŞ ve SEPAŞ’a tepki gösterirken, kurum inceleme başlattı. 

Basına açıklama gönderen SEPAŞ, faturanın hatalı oluşturulduğunu açıkladı. 
SEPAŞ’ın açıklaması şu şekilde: 

Sakarya Yenihaber gazetesi haber sitesindeki 6 Mayıs 2020 tarihli “Hasan Alişan’dan fatura tepkisi” başlıklı haberinizle ilgili sizleri bilgilendirmek isteriz.

Söz konusu haberdeki abonemizin, bir önceki sayacında bulunan endeks bilgisindeki hata sebebiyle Nisan 2020 dönemine ait elektrik faturası bedeli hatalı oluşturulmuştur. Şirketimiz, abonenin fatura bedelini yeniden hesaplayarak, hatalı sonucu gidermiş ve gerekli bilgilendirmeyi de yapmıştır.

Müşterilerimizin talimatıyla oluşturulan otomatik ödeme işlemlerinde tahsilat, fatura çıktığı anda değil ödeme tarihi geldiğinde yapılmaktadır. Son ödeme tarihinden önce tespit edilen hatalı faturaların düzeltilmiş olması durumunda, yeniden hesaplanan doğru tutar dikkate alınmaktadır. Müşterimizin faturasındaki hata tarafımızca giderilmiştir.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 01:19
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takipci halk
Takipci halk - 9 ay Önce

Bu ay faturaları kafalarına göre yazdılar yazıklar olsun ne yaptık acaba ne klma ne ısıtıcı 200 küsür bu nedir ya haram para topluycaklar haram bildiğin bir ev bu yani haram olsun başkada bir şey demiyorum paşa paşa ödüyorum