HASAN SAĞLAM: SİSTEM İŞLETİLEMEDİ

Sakarya KHB Genel Sekreteri Hasan Sağlam, genel sekreterliklerinin kapatılacağını belirterek, “İyi niyetle kurulmuş ancak iyi bir şekilde işletilemediği için birçok sorunu beraberinde getiren sistem yenileniyor” dedi

HASAN SAĞLAM: SİSTEM İŞLETİLEMEDİ

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı sağlık tesislerinin yöneticileri değerlendirme toplantısı Hendek’te yapıldı. Sakarya KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Özcan Öktem, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Hasan Bektaş ile Mali Hizmetler Başkan V. Sedat Kaya da hazır bulundu. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık yönetiminin tek çatı altına toplanmasına yönelik başlatılan çalışmalar kapsamında Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliklerinin kapatılacağını belirten Genel Sekreter Sağlam, sağlık yönetiminin İl Sağlık Müdürlüğü altında yeniden yapılanmasıyla özellikle il içinde personel ihtiyaçlarının zamanında karşılanmasında büyük kolaylık sağlanacağını dile getirdi.
TALEPLERİN KARŞILANMASI
Sağlık alanında kurumlar arasındaki taleplerin karşılanmasında bürokratik sorunların ortadan kalkacağını vurgulayan Sağlam “İyi niyetle kurulmuş ancak iyi bir şekilde işletilemediği için birçok sorunu beraberinde getiren sistem yenileniyor. Bu süreçte yaşanan olumsuzluklar Bakanlığımız tarafından tespit edilerek yeni sistemde bu sorunların ortadan kalkması hedefleniyor. Ülkemiz için hayırlı oluşun.” diye konuştu.
YATAK DOLULUK ORANI
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin 2012 yılında kurulduğunu hatırlatan Genel Sekreter Sağlam, toplantıda beş yıllık süre zarfında Sakarya’da sağlık kuruluşlarında yapılan çalışmaları da değerlendirdi. Yatak doluluk oranı bakımından da 89 genel sekreterlik arasında 11’inci sırada olduğumuzu ifade eden Sağlam yoğun bakım yatak sayılarıyla ilgili bilgi verdi. Erişkin yoğun bakım yatak sayısının 2012’de 67 iken 2017 itibariyle 158’e çıkarıldığını dile getiren Sağlam 35 yataklı yenidoğan yoğun bakımının yanında Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Kampüsü’nde 8 yataklı çocuk yoğun bakım ünitesi açtıklarını kaydetti. Toplamda yoğun bakım yatak sayısının beş yılda 100 yataktan 201 yatağa yükseldiğini ifade eden Sağlam, yoğun bakım yatak sayısı bakımından Sakarya’nın Türkiye genelinde 11’inci sırada bulunduğunu söyledi.
FEDAKARCA ÇALIŞTIK
Genel Sekreter Sağlam, üç buçuk yıldır görevde olduğunu dile getirerek, “Bizden önce görev yapan arkadaşlarımızın yaptığı çalışmaları da kurumsal olarak kendi çalışmalarımız gibi görüyoruz. Hepimiz fedakarca milletimize hizmet için çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz.” dedi. Toplantının son bölümünde ise hastane yöneticileriyle 2012 - 2017 yılları arasında ilimiz hastanelerinde yaşanan gelişmeler değerlendirildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER