Hasta annesi yaşanan krizi anlattı!

Hasta annesi Geyve'de yaşanan ambulans krizini anlattı. "Hem gelin, hem ben ambulans için belediyeye gittik. "Ambulans yok" dediler. Yani sizin anlayacağınız burada başkan bize yardımcı olmak istemedi".

Hasta annesi yaşanan krizi anlattı!

Geçtiğimiz günlerde Geyve'de yaşanan ambulans kriziyle ilgili 37 yaşındaki hasta Z.Ö.'nün annesi A.Ö. yaşananları ve geçmişe dayalı meselenin detaylarını Geyve.com'a anlattı.

İşte hastanın annesi A.Ö.nün ağzından "Ambulans krizi"nin detayları..

Anne A.Ö. konuyla ilgili şunları söyledi;
"Kalçasından kırığı bulunan oğlumu İzmit'e hastaneye muayeneye götürmek için 9 Temmuz Perşembe günü gelini Belediye'ye göndererek ambulans talebinde bulunduk. Cuma günü de bizzat kendim gittim. Belediyede A. hanımla görüştük, oğlumun İzmit'e sevk edilmesi için ambulans talebimizi ilettik. Arkasından belediyeden telefon geldi "Boş Ambulans yok" dediler. 

Oğlumuzun sevki için tam teşekküllü bir ambulans olmasına gerek yoktu. Oğlum oksijene bağlı bir hasta değil, araçta diyalize bağlanması gereken bir hasta değil, sadece kalça kırığından dolayı yatağa bağlı hasta olduğu için normal bir ambulans yeterliydi. 

"Ambulans müsait değil dediler"
Biz 9 Temmuz Perşembe ve 10 Temmuz Cuma günü belediyeye çıkarak, A. hanıma ambulans isteğimizi belirttik. A. hanım "Ben isteğinizi ileteceğim, bir şey olursa ben size haber vereceğim" dedi. Sonra A. hanım aradı "Ablacım ambulans müsait değil dediler" dedi.

Yani sizin anlayacağınız burada başkan bize yardımcı olmak istemedi.

"Çocuklarım aç, uçan kuştan imdat bekledim"
İşin doğrusunu size söyleyeyim beni önceki seçim zamanı Murat Kaya'ya şikayet etmişler, Mehmet Kır'cı diye. Benim gelin hastanede kalmıştı, bir gün evde kaldım, bir gün ayva döşemeye gittim. Ben 8 aylık çocuğumu kızıma bıraktım gittim. Beni Mehmet Kır'cı diye şikayet etmişler. Ben Mehmet Kır'ı ne bilirim, ne tanırım. Benim çocuklarım aç, uçan kuştan imdat bekledim. 

"Benim için çocuğuma yazık oluyor"
Eskiden belediyeye gittiğimde 80 liralık fiş veriyorlardı. Son seçimden bu tarafa bir buçuk yıldır ne kapım çalındı, ne de fiş verildi. Murat Kaya benim çocuklarımın hastanede yattığını, durumumu da biliyordu. Benim kapımı mı açtı, açmadı. İşte o sebeple bu seçimde de burada mahallede komşular demişler ki "Bizim ihtiyacımız yok (beni göstererek) şurda komşumuz yeni kiracı geldi, ona yardım et. "Ben onu tanıyorum bana yamukluk yaptı" demiş.. Ben ona yamukluk yapmadım. Benim için çocuğuma yazık oluyor. 

"Ben onu Allah'a havale ediyorum"
Ben çok doluyum. Benim çocuklarım, yavrularım, torlarım o kış aç kaldılar. Komşuya geldi de.. (Abim rahmetlik un getiriverdi ekmek yapıyordum) ellerimi sıyırdım gittim kapının oraya kadar "Başkanım ne olursun yardım et, çocuklarım aç" dedim. "Yardım edemem" dedi.

Benim söyleyecek çok lafım var.

Hem gelin, hem ben ambulans için kapısına gittik. Ama ambulans vermedi. Ben onu Allah'a havale ediyorum."
 

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2020, 13:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinam
Sinam - 8 ay Önce

Yazık o başkana oy verip başkan yapanlara