Hastane önünde eşini rehin aldı

Toyota Ağız ve Diş Hastanesi bahçesinde karısını rehin alan adamın jandarmayla pazarlığı, jandarmanın kadını almasıyla sona erdi

Hastane önünde  eşini rehin aldı

Toyota Ağız ve Diş Hastanesinde bir şahıs elinde silah ile karısını rehin aldı. Jandarma E.K’yi uzun süre ikna etmeye çalıştı. İddialara göre ekonomik yönden sıkıntıya giren şahıs bir süre önce eşinde boşandı. Girdiği bunalım sonucu şahıs eşiyle bir iki defa görüşmek istedi. Boşandığı eşinin görüşmek istemediği yönünde cevap alması sonucu, şahıs hastaneye tedavi olmak için gelen karısını takip etti.
İKNA ÇALIŞMASI
Hastaneye muayene olmaya gelen eşini, bahçeye çıkartan şahsı görenler olayı Jandarma ekiplerine bildirdi. Olay yerini güvenlik çemberi altına alan Jandarma olay yerine kimseyi sokmadı. 3 saat boyunca hastane bahçesinde eşini silahla rehin alan şahısla, Jandarma ekipleri konuşmak istedi. Son olarak Jandarma Alay Komutanı Albay Adnan Şişmiroğlu şahsı ikna etmeye çalıştı. Bir süre çiftle konuşan Şimşiroğlu, önce kadını alarak Jandarma timlerine teslim etti.
SORUŞTURMA
Jandarma Alay Komutanı Albay Adnan Şimşiroğlu ardından da elinde silahla bekleyen adamı ikna etti. Rehin aldığı eşinden bir süre önce boşandığı belirtilen şahsın, iki çocuğunun bulunduğu kaydedildi. Olayın ardından karı-koca jandarmaya götürülürken, İlçe Kaymakamı Mehmet Ünal’da olay yerine gelerek bilgi aldı. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı. İ.Şener SAK

Foto: Üç saat süren ikna çalışmasının ardından Jandarma alay Komutanı Albay Adnan Şimşiroğlu, önce rehin alınan kadını güvenlik altına aldı. Daha sonra şahıs ile bir süre daha sohbet eden Albay Şimşiroğlu şahsı ikna ederek olay yerinden uzaklaştırdı.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE