HASTANE OTOPARKI SORUNU BİTİYOR

Eğitim ve Araştırma Hastanesinin otopark sorununun çözümü için yapılan çalışmalar tamamlandı. Hastane önüne 300 araçlık otopark yapılacak. Dün otopark alanında Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve AKP milletvekilleri incelemelerde bulundu.

HASTANE OTOPARKI SORUNU BİTİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tarafından daha önce SEAH’a kazandırılacağı açıklanan otoparkta çalışmalar sürüyor. AKP MKYK Üyesi Recep Uncuoğlu, AKP Milletvekilleri Şaban Dişli, Ayhan Sefer Üstün ve Prof. Dr. Mustafa İsen’le birlikte devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Toçoğlu, kısa süre içerisinde hastanenin otopark sorunun çözüleceğini kaydetti.
ASFALTA HAZIR
Başkan Toçoğlu, “Kısa süre önce Eğitim ve Araştırma Hastanemize gelerek otopark sorununu yerinde incelemiştik. Otopark için çalışmalarımız devam ediyor. Alanı asfaltı hazır hale getirdik. Şu anda gerekli güçlendirme çalışmaları yapılıyor. İnşallah kısa süre içerisinde asfalt işlemini de tamamlayacağız. İnşallah bölgedeki çalışmalar tamamlandığında otopark hizmet sunmaya başlayacak” diye konuştu.Acil giriş-çıkışlarında da gerekli düzenlemeler yapıldığını aktaran Başkan Toçoğlu, “Daha önce yaptığımız incelemelerde acil giriş-çıkışlarında yaşanan sorunu da çözeceğimizi ifade etmiştik. Gerekli düzenlemeleri yaptık” şeklinde konuştu.
300 ARAÇLIK PARK
Milletvekili Üstün, “Valimiz, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte kısa süre önce bu konuyu görüşmüş, bölgede incelemelerde bulunmuştuk. 300 araçlık bir otopark yeri oluşturuldu. Poliklinik girişleri açıldı. Acil giriş-çıkışlarında da düzenlemeler yapılarak, daha ulaşılabilir hale getirildi. Dolayısıyla vatandaşlarımızın çağrısına duyarsız kalmadık. Şehrin dinamikleri olarak konunun üzerine eğildik. Şu anda bu alan Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatları ve yaptığı çalışmalarla birlikte otopark haline getirildi” ifadelerini kullandı.
PERSONEL İÇİN
Milletvekili Üstün konuşmalarını şu şekilde tamamladı: “İnşallah vatandaşlarımız hastanemize geldiklerinde artık otopark sorunu yaşamayacaklar. Doğum Hastanesi’nin inşası bittikten sonra ise bu üzerinde bulunduğumuz alan ve yer altı dahil olmak üzere bin araçlık otopark olacak. Ayrıca Orman Bölge Müdürlüğü’nden alınan arazinin üzerine de hastane çalışanlarının da kullanabileceği ayrı bir otopark yapılacak. Böylece hastane çevresinde otopark sıkıntısı kökten çözülmüş olacak. Şehrimize hayırlı olsun.”  Gökhan KOŞUNDA

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22