Hatice Öğretmen'den sonra EDS talebi geldi

Şehir merkezi ile Yenikent arasındaki bağlantıyı sağlayan duble yolda can yakan kazaların ardından yola EDS kurulması ve bariyer konulması gündeme geldi 

Hatice Öğretmen'den sonra EDS talebi geldi

sakaryayenihaber.com - 
Adapazarı şehir merkezi ile Yenikent bölgesi arasındaki Prof. Dr. Sabahattin Zaim bulvarında çok sayıda kaza meydana geliyor. 
Son olarak geçtiğimiz hafta perşembe günü yaşanan kazada Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden 40 yaşındaki Hatice Bozyurt kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 
Hemen her gün maddi hasarlı ya da yaralamalı kazaların yaşandığı bulvara EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) kurulması ve şeritler arasına bariyer çekilmesi gündeme geldi. 


MHP MECLİSE TAŞIDI
Adapazarı Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısında gündem dışı konuşan MHP’li Meclis Üyesi Faik Günhan, Sabahattin Zaim Bulvarı’nda yaşanan trafik kazalarına dikkat çekerek, konunun meclise taşınıp çözümüne yönelik destek talep ettiklerini söyledi. Günhan, “Sabahattin Zaim Bulvarı’nda yaşanan trafik kazalarına dikkat çekmek için söz almış bulunuyorum. Şeker fabrikası kavşağı ile valilik kampüsü arasında 10 km uzunluğunda olan bulvarda, resmi rakamlara göre 2018 yılı içerisinde 1 ölümlü, 39 yaralanmalı ve maddi hasarlı kazalar meydana gelmiş olup 87 vatandaşımız yaralanmıştır. 2019 yılı içerisinde 35 yaralanmalı ve maddi hasarlı kaza meydana gelmiş olup toplamda 61 vatandaşımız yaralanmıştır” bilgisini paylaştı. 

2 YILLIK KAZA VERİLERİNİ AÇIKLADI
2020 yılının ilk yarısında toplamda 6 kaza meydana gelip, 15 kişinin yaralandığını hatırlatan Günhan, “Son iki buçuk yılda gerçekleşen toplam 81 kaza kazada 163 vatandaşımız yaralanmış, 1 vatandaşımız vefat etmiştir. Verilerden de anlaşıldığı gibi, Sebahattin Zaim Bulvarı, trafik kazalarının çok sık yaşandığı bir güzergâh olup Milliyetçi Hareket Partisi olarak, bu hat ile ilgili birtakım önlemlerin alınmasının şart olduğunu düşünüyoruz. Kaza esnasında aracın karşıya geçmesini engelleyecek oto korkuluk bulunmamaktadır" dedi. 

YENİ OTOYOL DA BAĞLANACAK
21 Aralık'ta tamamlanacak olan yeni otoyolun da söz konusu bulvara bağlanacağına dikkat çeken MHP'li Günhan; 
"Yakın zamanda Kuzey Marmara Otoyolu bağlantısının bulvara eklenmesi ile yoğunluk artacağını düşündüğümüzde risk oranı yükselecektir. Konu ile alakalı, il ve ilçe trafik şube müdürlüğü ile hareket edilmeli EDS sisteminin devreye sokulması, orta refüjün bariyer sistemi ile bölünmesi trafik ikaz tabela ve ışıklandırmalarında iyileştirme çalışmalarının yapılması vatandaşın can ve mal güvenliği açısından faydalı olacaktır. Konuyu büyükşehir meclisinde de dile getireceğimizi belirterek, belediye başkanımızın ve yüce meclisimizin konunu çözümüne yönelik desteğini talep etmekteyiz” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2020, 18:41
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat gurkan
Murat gurkan - 2 ay Önce

Elbetki duydugumuz gordugumuz kazalar icin bir insan olarak uzuluyoruz Allah geride kalanlara sabir versin ama fakat oranin zaten hiz siniri belli hiz yapmaya gerek yok kimse o yolda hizli gitmezse olumcul sonuclar olmaz belki ufak tefek siyrikliklar la atlatilcak herkez hiz sinirina uysa gerek kalmaz oyle seylere ve boyle olumcul kazalarda olmaz