Hava sıcaklığı 12 derece birden düşecek

Sakarya yeni bir soğuk ve yağışlı hava dalgasının etkisi altına giriyor. Gece saatlerinden itibaren düşüşe geçecek olan sıcaklıklar birkaç gün içinde hissedilir derecede azalacak.

Hava sıcaklığı 12 derece birden düşecek

Sıcaklık rekorları kırılan kasımın ardından ılık geçen aralık ayı da geride kalıyor ve hava sıcaklıkları düşmeye başlıyor.

Gece saatlerinden itibaren ülkenin heryerini etkilemeye başlayacak soğuk hava dalgasıyla birlikte hava sıcaklıkları mevsim normallerine inecek ve hatta bazı noktalarda mevsim normallerinin altında hissedilecek. Düşen hava sıcaklıkları kar yağışını da beraberinde getirecek. Gelecek günlerde şehrin özellikle yüksek kesimlerinde kar yağışı bekleniyor.

Küresel tahmin sistemlerinden alınan verilere göre 26 Aralık'tan itibaren yurdu ciddi şekilde etkilemeye başlayacak olan soğuk hava dalgası ilerleyen günlerde de etkisini sürdürecek. Yılbaşını yaşayacağımız hafta Türkiye'nin gündeminde kar yağışı olacak. Soğuk ve karlı hava dalgası ocak ayının ilk haftasında da kendini hissettirecek.

Sakarya'da hava sıcaklığı bugün 17 dereceye kadar çıkmıştı. Hafta sonuna kadar hava sıcaklığının 5 derecelere kadar düşeceği tahmin ediliyor.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2019, 11:25
banner3
YORUM EKLE