HAVA SOĞUDU SOBA SATIŞLARI ARTTI

Sakarya’da son günlerde hava sıcaklıklarının düşmesi ve kışın soğuk yüzünü göstermesiyle birlikte soba satışlarında da artış yaşandı.

HAVA SOĞUDU SOBA SATIŞLARI ARTTI

Ülke genelinde hava sıcaklıklarının düştüğü ve kış günlerinin yaklaştığı bugünlerde kış mevsimini odun ve kömürün sıcaklığında geçirmek isteyen Sakaryalılar, sobacıların yolunu tuttu. Geçen haftaya kadar soba satışlarında beklenen satışların yaşanmadığını dile getiren ve yaklaşık 35 yıldır sobacılık esnaflığı yapan Yakup Kurteş, soğukların bastırmasıyla birlikte soba satışlarında yaşanan hareketliliğin, sobaya olan ilginin bitmemiş olduğunu gösterdiğini söyledi. Kış mevsiminin yaklaşması ile birlikte soba satışlarının da arttığını söyleyen Kurteş, doğalgazın girmediği her yerde sobanın kullanıldığını belirtti.
FİYAT ARALIĞI

Soba fiyatları hakkında da bilgi veren  Kurteş, “Soba fiyatları, dönem dönem her zaman olduğu gibi piyasanın durumuna göre şekilleniyor. Fiyat aralıkları; kovalı sobalarda daha çok odun, kömür kullanılmak üzere olan sobalar da 200 TL'den başlıyor yaklaşık 800-900 TL'ye kadar soba modelleri var. Doğalgazın girmediği her yerde soba kullanılıyor. Doğalgazlı evlerde bile kullananlar var. Soba satışlarımız gayet güzel, memnunuz, bir sıkıntımız yok. Doğalgazın rahatlığı tabi ki var, temizlik açısından ama sobanın sıcaklığı da hiçbir şeyde yok. Onun için soba hala daha kullanılıyor. Özellikle küçük bebekleri olanlar, hastası olanlar sobadan vazgeçemiyor” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort