Havai fişek fabrikasında 3 kişiye gözaltı

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca havai fişek fabrikasındaki patlamanın ardından bölgede başlatılan soruşturma titizlikle sürdürülüyor. Soruşturmada 3 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartıldı

Havai fişek fabrikasında 3 kişiye gözaltı

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Hendek Yukarıçalıca mevkisindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen ve yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta, kentin birçok noktasından duyulan patlamanın ardından Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun'un talimatları doğrultusunda başlatılan soruşturma devam ediyor. 

Başsavcı Dursun'un koordinesinde Hendek Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çok yönlü olarak titizlikle ele alınıyor. Soruşturma için görevlendirilen savcılar, patlamanın nedenine ilişkin detaylı teknik inceleme yapıyor.

Soruşturma kapsamında sorumlu müdür ile 2 ustabaşı hakkında gözaltı kararı verildi. 

Jandarma ekiplerince gözaltına alınan 3 şüpheli, Hendek İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü. 

Hendek ilçesi Yukarıçalıca mevkisinde yaklaşık 15 dönüm alan üzerine kurulu havai fişek fabrikasında dün saat 11.15'te meydana gelen patlamalarda 4 kişi hayatını kaybetmiş, 114 kişi yaralanmış, 3 kişinin de kayıp olduğu bildirilmişti.

Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2020, 21:38
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 7 ay Önce

Vah yazık.. Koca fabrikada sorumlu müdür ve ustabaşı suçlu.. Bizde yedik. Patronlar hiç suçlu değil. Çünkü onlar patron.. Ne manidar gözaltı..