"Hayalet ağ" ile Sapanca Gölü'nde katliam yaptılar!

Sapanca Gölü'ne yasak olmasına rağmen atılan "hayalet ağ" ile onlarca yaban ördeği, turna kuşu, kerevit ve balık türleri katledildi. Katliamı, bölgeye giden kampçılar fark edip fotoğrafladı. Alınan görüntülerde katliamın boyutu gözler önüne serilirken, yetkililer bunu yapan kişilerin bulunması için harekete geçti

"Hayalet ağ" ile Sapanca Gölü'nde katliam yaptılar!

sakaryayenihaber.com-
Özge BOZKURT/Sapanca

Sapanca Gölü'nde geçtiğimiz günlerde kimliği belirsiz kişilerce "katliam" yapıldı. Balık tutmak için göle "hayalet ağ" denilen ağı bırakan şahıslar, çok sayıda canlı türünü katletti. Sakarya ve Kocaeli sınırında bulunan Eşme bölgesine kamp için giden 5 kişilik bir ekip, botla göle açıldı. İşaretleme şamandırası yerleştirmek için göle açılan balıkçılar gezinti yaptıkları sırada, atılan hayalet ağı fark etti. Ağı botun üzerine çeken balıkçılar uzunluğunun metrelerce olduğunu fark edince şok oldu. Sudan alınan ağların içinde çok sayıda yaban ördeği, turna kuşu, kerevit ve balık türü olduğu görüldü. Yapılan katliamı gözler önüne seren bu manzarayı fotoğraflayan balıkçılar, konuyu yetkililerle paylaştı. Çekilen fotoğraflarda ağa takılan cansız ördek, kuş ve balık türlerinin olduğu görüldü. 
68 ÖRDEĞİ KATLETTİLER, BU VAHŞET
Konuyla ilgili konuşan bir kampçı ağları atan kişilerin 68 ördeği katlettiklerini belirterek, "Yeni kamp yerimize çok neşeli bol güneşli bir havada kurulduk, her eşy çok güzel gidiyordu. Botla suya açıldık, suya marker koymak için. Bu bvahşetle karşılaştık bunu yapan insan olamaz, vahşet resmen katil ağlar. Tam 68 adet ördek katletmişler. Boğularak can vermiş metrelişk turnmalar ve karevitler, bunu yapanlar Allahından bulsun" diye konuştu. Konuyla ilgili ihbarı alan Orman Bölge Müdürlüğü ve Jandarma ekipleri, katliamın sorumlularını bulmak için çalışma başlattı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 15:53
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER