HAYDİ KAN VERMEYE

Adapazarı Kaymakamlığı, Belediye ve Kızılay işbirliğinde düzenlenen kampanyada ilk kan bağışını Başkan Işıksu yaptı. Başkan Işıksu, sağlıklı bireyleri 9 Ağustos’a kadar kan bağışı yapmaya davet etti

HAYDİ KAN VERMEYE

3 KURUM DÜZENLEDİ
Kan stoklarında yaşanan düşüş Adapazarı Kaymakamlığı, Adapazarı Belediyesi ve Türk Kızılay’ını harekete geçirdi. 3 kurumun ortaklığında Atatürk Bulvarı’nda kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kan bağışına Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Adapazarı Belediyesi Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
İLK BAĞIŞ IŞIKSU’DAN
Kampanyada ilk kan bağışını Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu verdi. Ülkemizdeki kan talebini karşılamaya yardımcı olmak ve kan bağışına teşvik amacıyla 3 kurum arasında düzenlenen kampanyanın 9 Ağustos’a kadar süreceğini belirten Başkanı Işıksu, sağlığı elverişli tüm vatandaşların bağışa davet etti. 
SÜREKLİ BİR İHTİYAÇ
Kanın herkesin ihtiyacı olduğuna değinen Başkan Işıksu, “Kan herkesin her zaman ihtiyaç duyabileceği en temel yaşam kaynağımız. Bağışta bulunabileceğimiz kan ile bir hayat kurtarabiliriz. Kan, yarın kendimizin ya da en yakınımızın ihtiyacı olabilir. Bu bağlamdaki bağışa tüm hemşerilerimizin desteğini bekliyoruz” diye konuştu.
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER