Hayvanseverlerden, Pamukova Belediyesi hakkında suç duyurusu

Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO),  sokak hayvanlarını yol kenarına bıraktıkları iddiasıyla Pamukova Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Hayvanseverlerden, Pamukova Belediyesi hakkında suç duyurusu

KİHAYKO Derneği'ne üye hayvanseverler, Pamukova Belediyesi'nin sokak hayvanlarını, barınak yerine Osmaneli’de yol kenarına bıraktığını iddia etti. KİHAYKO Derneği, olayın ortaya çıkmasının ardından belediye hakkında suç duyurusunda bulundu.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yakın çevredeki illerin Yok ettiği köpeklere an itibariyle ulaştık. Barınağa yolladık mavalları bitti. Belediyelerin açlığa susuzluğa ölüme soğuğa ve yalnızlığa attığı köpekler Osmaneli ormanlarından çıktı. Dün çocuklarımı aramak için gittiğimde 7-8 tane köpeği tespit edebildim. İçlerinde anne de var. Foto çekmek için telefonları çıkarttığımız anda köpekler kaçıyorlar. İğne atacağımızı düşünüyorlar.hiç birini yakalayamadık. Bizlere alışık çocuklar bizden kaçtılar!! Ormanda açlık var soğuk var yaşam savaşı var. Ne yazık ki birbirlerini yemeğe başlamışlar.

Köpekler Pamukova da 2 gün önce toplanıp Yok edilen köpekler. Belediyeyi aradığımızda Büyükşehir barınağına gitti denilen ama tüm araştırmalarımıza rağmen barınakta olmayan,gelen ihbarla Osmaneli ormanlarına soğuğa,açlığa,ölüme atılan köpekler. Ormanın önünden karayolu geçiyor ve bu yol Tırlar ve kamyonların yoğun olarak kullandığı tehlikeli bir yol.

1 kamyon köpeğin toplanıp bu ormana atıldığı ihbarı ile gönüllüler olarak bölgeye gittik. Fakat görmeye alışık olduğumuz 6-7 köpeğimizi bulduk.
Anestezi ile toplanan köpekler,anesteziden uyandıktan sonra nereye kaçtılar başlarına be geldi bilinmez. Toplanan köpekler içinde 1,5 yıldır mahallemde baktığım çocuk parkında çocukların oyun arkadaşı olan anne kız köpeklerinde vardı onlarında akıbeti belli değil

Sakarya bölgesinin genel sorunu olan sokak hayvanlarının refahı, kanuna uygun yaşamaları, yaşamlarına saygı duyulması için kurumların dikkatini çekmek adına yardımlarınıza ihtiyacımız var.

Yayımladığımız İlanlar şikayetlerimize delil niteliğindedir. Gerekli suç duyurularımızı derneğimizce adli makamlara yapılmıştır."
 

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 12:29
banner3
YORUM EKLE