HAZİNE VE MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK BAŞKAN YÜCE'YE SÖZ VERDİ

: ŞEHRİN O SORUNUNU 
ALBAYRAK ÇÖZECEK

Büyükşehrin aldığı payda yapılan kesintilerle ilgili Bakan Albayrak’la görüşen Yüce, “Bakanımız vergi iadeleri nedeniyle gelirlerimizde yaşanan düşüşün çözümünde gerekli adımların atılacağını söyledi” dedi

HAZİNE VE MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK BAŞKAN YÜCE'YE SÖZ VERDİ

: ŞEHRİN O SORUNUNU 
ALBAYRAK ÇÖZECEK

BAKANLA GÖRÜŞTÜ
Büyükşehir Belediyesi’nin İller Bankası’ndan aldığı payda yapılan kesintilerin kaldırılması için yeni bir gelişme yaşandı. Sakarya’nın vergi iadesi sorununu çözmek için Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce Ankara’daydı. Başkan Yüce, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’la bir araya geldi. Ankara’da bakanlık binasında gerçekleştirilen görüşmede vergi iadeleri masaya yatırıldı.

ALBAYRAK’TAN SÖZ
Bakan Berat Albayrak’ın konunun çözümü için gerekli adımların atılacağını ifade ettiği ve ilimize selamlarını ilettiği öğrenildi. Toplantının ardından değerlendirmelerde bulunan Başkan Ekrem Yüce, “Bakanımız vergi iadeleriyle gelirlerimizde yaşanan düşüşün çözümü için gerekli adımların atılacağını ifade ettiler. Bakanımıza şehrimize gösterdikleri yakın ilgi dolayısıyla teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

GELİŞME OLMAMIŞTI
Sakarya’da ihracattaki KDV iadelerinden kaynaklı olarak Büyükşehir Belediyesi’nin maliye payı ciddi şekilde düşmekte ve belediye hizmetlerinin finansmanı ile ticaret ve sanayinin alt yapısına yönelik yapılacak harcamalarda kaynak sıkıntısı yaşanıyordu. Konu uzun yıllardır gündemdeydi. Bakanlar konunun çözüleceği yönünde geçmişte de sözler vermiş ancak herhangi bir gelişme yaşanmamıştı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER