'HEDEF KALP KRİZİNİ SAĞLIK OCAĞINDA TESPİT ETMEK'

Birinci basamak sağlık kuruluşlarında çalışacak hekimlere yönelik düzenlenen EKG kursunda konuşan İl Sağlık Müdürü Öğütlü, amaçlarının aile hekimliğinde kalp krizinin tespitini sağlamak olduğunu söyledi

'HEDEF KALP KRİZİNİ SAĞLIK OCAĞINDA TESPİT ETMEK'

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilimizde birinci basamakta çalışan hekimlere yönelik elektrokardiyografi eğitimi düzenledi. 3 gün devam eden eğitimlere SAÜ Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Gündüz konuşmacı olarak katıldı. Aile hekimleri, elektrokardiyografi (EKG) ne zaman çekilmeli? EKG nasıl incelenir? EKG ile neler saptanabilir? gibi konularda eğitim aldılar.
ELEKTRİKSEL HAREKET
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü eğitimlerle ilgili yaptığı açıklamada, "Hedefimiz birinci basamakta da kalp krizinin erken aşamada tespiti ve yapılması gerekenler konusunda önlem alınabilmesinin sağlanmasıdır. İnsanımızın sağlığıyla ilgili çoğu konuda artık hastanelere gitmeden de bilgi sahibi olmaya hakkı vardır. Aile Sağlığı Merkezlerimiz herkesin mahallesinde, evine en yakın, kolayca ulaşabileceği sağlık kuruluşlarımızdır. Bu merkezlerimizi hizmet noktasında daha donanımlı, daha verimli seviyelere ulaştırmak en büyük isteğimizdir" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER