Hem eğlenceli hem sağlıklı

Hijyen arttırıcı oyuncaklı sabunlar, Gençlik ve Spor Bakanlığı Genç Gönüllüleri tarafından Sakarya’da çocuklara ulaştırıldı.

Hem eğlenceli hem sağlıklı

sakaryayenihaber.com –

Gençlik ve Spor Bakanlığı Genç Gönüllüleri Covid-19 önlemleri kapsamında hijyeni arttırmak için ürettikleri hijyen arttırıcı oyuncaklı sabunları, Sakarya Adapazarı’nda çocuklara ulaştırdılar. Genç gönüllüler, pek çok ilde pandemi döneminde çocuklarda hijyeni arttırmak için hem onları bilgilendirdi hem de ürettikleri sabunlarla çocuklara hijyen dağıttılar.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık genç gönüllülere destek vererek üniversite laboratuvarında oyuncaklı sabun üretimini destekledi. Çocukların bu dönemde hijyenlerini arttırmak için üretilen ve bunu onlar için eğlenceli hale getiren 150 oyuncaklı sabun Adapazarı ilçesi Yahyalar Mahallesi’nde Türk Kızılay ekipleri ile birlikte çocuklara verildi.

VİRÜSTEN KORUNACAĞIZ

Korona virüs tedbirleri kapsamında düzenlenen etkinlikte üretilen sabunların yanında çocuklara balon ve yapboz da dağıtıldı. Sabun ve yanında verilen hediyelerle buluşan çocukların mutluluğu gözlerinden okundu. 10 yaşındaki Ahmet Efe Kılıç ‘Bu sabunu bitirince içerisinde bulunan oyuncak hediyemiz oluyor. Bu oyuncaklara erişebilmek için elimizi daha çok yıkayacağız ve korona virüsten korunacağız’ dedi. İçerisinde oyuncak bulunan şeffaf sabunlarla çocukların oyuncağa ulaşma isteği ile el yıkama alışkanlıklarının geliştirmeleri sağlanıyor. Gönüllü öğrenciler Pandemi sürecinde çocuklarda hijyen arttırıcı ürün kullanımını teşvik etmek amacıyla geliştirilen antibakteriyel ve kimyasal içermeyen bitkisel sabun ve dezenfektanları Sakarya’da ihtiyaç sahibi bölgelere ulaştırılıyor.

banner3
YORUM EKLE