Hendek'e havai fişek kararı!

Sakarya'nın Hendek Belediyesi, havai fişek fabrikasında yaşanan patlamanın ardından ilçede havai fişek atılmaması için düzenleme yapılacağını açıkladı.

Hendek'e havai fişek kararı!

Havai fişek fabrikasında yaşanan patlama sonrasında Hendek Belediyesi, sosyal medya hesabından ilçe sınırlarında havai fişek atılmaması için düzenleme yapılacağını duyurdu. Belediyenin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Kıymetli hemşehrilerimiz; havai fişek eğlence değil Hendek için unutamayacağımız acıların adıdır. İlçe sınırlarımızda havai fişek atılmaması için düzenlemeler yapılacağı gibi, vatandaşlarımızın da bu konuda hassas davranmasını, şehitlerimizi, vefat eden işçilerimizi ve yaralı vatandaşlarımızı unutmamalarını rica ediyoruz. Ayrıca havai fişek kullanımının tüm Türkiye’de yasak olması, üretiminin ve ithalatının da yasaklanması adına yetkililerin gerekli adımları atacağına inanıyoruz” ifadelerine yer verildi. 

İhlas Haber Ajansı

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Esrasahin54
Esrasahin54 - 7 ay Önce

Bence çok gereksiz havai fişek..Atıldığında gökyüzündeki canlılara zararı hava kirliliğine zararı var...Son günlerde o kadar can aldı ki Rabbim ailelerine sabırlar versin inşallah..