Hendek'in savaş uçağı var

Hendek'in savaş uçağı var

Hendek'in savaş uçağı var

Hendek'in artık bir tane savaş uçağı var. Türk Hava Kuvvetleri Bayraktepe'de sergilenmek üzere bir tane kullanılmayan F-4 savaş uçağını Hendek'e verdi.

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, 1925-1936 yılları arasında Hendeklilerin para toplayıp devlete iki tane uçak aldıklarını belirterek buna karşılık Bayraktepe´de sergilenmek üzere Türk Hava Kuvvetleri'nden bir tane uçak talep etmişti. Türk Hava Kuvvetleri'yle yazışmalar olumlu sonuç verdi. Türk Hava Kuvvetleri Bayraktepe'de sergilenmek üzere bir tane kullanılmayan F-4 savaş uçağını Hendek'e verdi.
Uçağın nakliyesi
Eskişehir 1. Hava İkmal Merkez Komutanlığı'nı ziyaret eden Başkan Ali İnci, burada Yüzbaşı Murat Taşkesen, Endüstri Mühendisi Sema Çaylı, Teknik Sorumlu Berna Atak ve Uçak İş Yükü Sorumlusu Uğur Aksoylu ile görüştü. Uçağın Hendek'e nakliyesiyle bilgi alışverişinde bulunan Başkan İnci ve teknik ekip uçağın kısa sürede Hendek'e nakliyesi ve montajı konusunda görüş birliğine vardılar.
Hava Müzesi
Başkan İnci, 'Araştırmalarımız sırasında Hendek'te,1925-1936 yıllarında halkın para toplayarak devlete iki tane uçak aldığı bilgilerini gösteren makbuzlara ve resimlere ulaştık. Ve bununla gurur duyduk. Biz de Türk Hava Kuvvetleri'nden Bayraktepe´de sergilenmek üzere bir tane kullanılmayan uçak istedi' dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE