'HERKES İÇİN SANAT AKADEMİSİ' ETKİNLİK BÜYÜLEDİ

Sakarya Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarları tarafından “Herkes İçin Sanat Akademisi Sakarya” isimli bir etkinlik düzenlendi.

'HERKES İÇİN SANAT AKADEMİSİ' ETKİNLİK BÜYÜLEDİ

Sakarya Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarları tarafından ortaklaşa düzenlenen “Herkes İçin Sanat Akademisi Sakarya” isimli etkinlik, SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinlikte, SAÜ Devlet Konservatuvarı öğretim elemanları Yrd. Doç. Kerem Cenk Yılmaz, Öğretim Görevlisi Kazım Gürkan, Öğretim Görevlisi Erhan Bayram, Araştırma Görevlisi Hacı Bekir Kurşunet,  İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı öğretim elemanları Prof. Serpil Murtezaoğlu, Prof. Cihangir Terzi, Öğretim Görevlisi  Kadir Verim, Öğretim Görevlisi Cem Ekmen ve öğrenciler yer aldı.
SANAT ÖNEMLİ
“Herkes İçin Sanat Akademisi” projesi hakkında katılımcılara bilgiler veren İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı Prof. Serpil Murtezaoğlu, “7 den 70’e tüm toplumsal kesimlere sanatı ulaştırmak için başlattığımız bir proje. Sanat bizim için önemli çünkü sanatı bir tek insan yapabiliyor. Bu bizi diğer canlılardan ayıran yegâne katma değerimiz. Bizi biz yapan, bize kimliğimizi veren kültürümüzün en önemli parçası geleneksel sanatlardır. Diğer sanatlara medya aracılığı ile çokça vakıf olabiliyoruz ama geleneksel sanatlar biraz daha gölgede kalıyor. Bu yüzden geleneksel sanatları tercih ediyoruz” dedi. Program, katılımcılara plaket takdimi ile sona erdi. Elif Tahtakale

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21