Herkesin merak ettiği soru... Sebebi ne?

Adapazarı şehir merkezinde hissedilen kötü kokuyla ilgili kurumlardan art arda açıklamalar geldi. Kokunun sebebiyle ilgili bir tespit ise henüz bulunmuyor.

Herkesin merak ettiği soru... Sebebi ne?

sakaryayenihaber.com-

Şehirde akşam saatlerinde hissedilen kötü koku paniğe sebep oldu. 

Adapazarı ve Serdivan ilçelerinde Şeker, Ozanlar, Akıncılar Bakkallar, Hacıoğlu Yeni Cami ve Yazlık gibi bölgelerden ihbarın yapıldığı kokuyla ilgili kurumlardan art arda açıklamalar yapıldı.

AGDAŞ ve SASKİ ekipleri, kokunun yayıldığı bölgelerde ölçüm ve tespit çalışması yaptı.

İnceleme sonunda yapılan açıklamalarda ise kokunun "doğalgaz" , "atık su" veya "kimyasal madde" kaynaklı olmadığı yönünde bilgiler verildi.

Vatandaş merakla, şehirde korku ve paniğe sebep olan konunun aydınlatılması için bekliyor. 

AGDAŞ: DOĞALGAZ DEĞİL

6 Haziran Cumartesi günü akşam saatlerinde şehir merkezinde hissedilen koku üzerine Doğal Gaz Acil 187 hattımıza çok sayıda ihbar gelmiştir. Gelen tüm ihbarlara gidilmiş kateks (doğalgaz koku ölçüm cihazı) ile yapılan değerlendirmeler sonucunda kokunun doğal gaz kaynaklı olmadığı ekiplerimizce tespit edilmiştir.  
Doğalgaz acil hattımıza; Yazlık, Şeker, İstiklal, Semerciler, Kurtuluş, Yenidoğan, Bakkallar, Akıncılar, Hacıoğlu, Yenicami, Karakamış,  Cumhuriyet, Tabakhane, İstiklal (Serdivan), Dilmen (Erenler) Mahallelerinden ihbar gelmiş, Doğal Gaz Acil 187 ekiplerimizin bu mahallelerde yaptıkları ölçümlere göre kokunun doğalgaz kaynaklı olmadığı tespit edilmiştir. 


SASKİ: ATIK SU DEĞİL

"Akşam saatlerinde şehrin birçok bölgesinde hissedilen koku ile ilgili SASKİ ekipleri, AFAD ve Emniyet ekipleri ile birlikte gerçekleştirdikleri araştırmalar sonucu kokunun atık su kaynaklı olmadığı anlaşılmıştır."

AFAD: KİMYASAL YOK

"İlimizin değişik semtlerinde bu akşam saatlarında yayılan koku ile ilgili SASKİ , AGDAŞ ve KBRN ekiplerimizce yapılan incelemeler neticesinde ;şu an itibarıyla olumsuz bir bulguya rastlanılmamıştır
 ancak kokunun neden kaynaklandığının tespiti ile ilgili çalışmalar devam etmektedir"

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2020, 12:02
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 4 ay Önce

Yoo biz burda herhangi bir koku duymuyoruz kirazca tarafındayız

SIRADAKİ HABER