Hilmi Kayın İş Merkezi için flaş öneri

CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Şaban Koludra, Çark Caddesi’nde ki çok katlı Hilmi Kayın İş Merkezi’nin yıkılmasını önerdi.

Hilmi Kayın İş Merkezi için flaş öneri

YIKILMASINI ÖNERDİ

 Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısında gündem dışı konuşan CHP’li Şaban Koludra, Adapazarı Belediyesi tarafından yıkımı gerçekleştirilen iş merkezinin bulunduğu alandaki Hilmi Kayın İş Merkezi’nin ve yıkılan iş merkezinin arkasında yer alan iki yol arasındaki üçgen alanda kalan binalarında hukuki altyapı hazırlanarak yıkılmasını önerdi.

IŞIKSU NE DEMİŞTİ?

Hilmi Kayın İş Merkezi ve üçgen alanda kalan binalar ile ilgili Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu Ağustos ayında yaptığı toplantıda, bir kentsel dönüşüm projesinin de Ada Meydan projesiyle hayata geçireceklerini belirtirken yıkılan Halk Bankası binasındaki 33 hak sahibinin yer alacağı bir proje için çalıştıklarını, Hilmi Kayın İş Merkezi ve arkadaki üçgen alanın maliklerinin de istemesi halinde projeye dahil olabileceklerini, o binalarla ilgili tasarrufun tümüyle mülk sahiplerine ait olduğunu ifade etmişti.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 08:53
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Psikolog
Psikolog - 3 ay Önce

Depremi yaşayanlar bilir bu bina sadece geniş olması nedeniyle yıkılmadı, deprem sonrası içini ve dışını biliyorum. Yıllarca içerideki katlara korkudan girilemedi, her yeri patlak çatlak. Yıllar sonra yeni kaplama boya badana devam.... Yalnız bi dahaki depremde bu ve bunun gibi çok yapı var rabbim uzak etsin ama sadece bu binada yüzlerce kişi vefat edecek yıkılmazsa, ama bunu gibi çok bina var çok. Belediyenin dibinde olmasıda AYRI MANİDAR TABİİİİİ.

Mahmut sapancali
Mahmut sapancali - 3 ay Önce

Darısı yaşarın başına