Hırsızlık saniye saniye kaydedildi

Hırsızlık saniye saniye kaydedildi

Hırsızlık saniye saniye kaydedildi

Şehir merkezinde faaliyet gösteren bir markete giren hırsız 2 bin 600 YTL tutarında kontör alarak kaçarken, hırsızlık anı güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Tezgaha geldi
Bir markette meydana gelen olayda iddiaya göre, işletmeciliğini Sinan Güler'in yaptığı markete gelen bir müşteri gazete ve bir adet süt aldıktan sonra parasının geri kalanı ile cips almak istediğini söyledi. Marketin kasasında görevli Lütfü Ayaz'a (58) 10 YTL veren ve 3 YTL'lik alış veriş yapan müşteri paranın geri kalan 7 YTL'lik kısmı ile cips almak isteğini söyledi. Sağ kolunun sakat olduğunu söyleyen müşteri kendisine cipsleri vermesi için Ayazı'ı marketin dışına çıkardı.

Kameraya yakalandılar
Ayaz, marketin dışında cipsleri verip kasaya geldiğinde şok oldu. Kasanın üst tarafında bulunan bölmede kontörlerin olmadığını ve yerde bir adet düşürülen kontörü gören yaşlı adam olayı patronu Sinan Güler'e haber verdi. İş yerine gelerek güvenlik kameralarını inceleyen Güler, kasanın üst tarafında bulunan kontörlerin kasada görevli yaşlı adam cipsleri vermek üzere marketin dışına çıktıktan sonra hırsız tarafından alındığını tespit etti.

Çalışanı kandırdılar
Güler, görüntüleri incelerken markete gelen müşterinin kasadaki yaşlı adama sağ kolunun sakat olduğunu söylediğini, görüntüler incelendiğinde ise sağ koluyla buzdolabından süt alırken görüntülendiğini belirtti. Güler, çeşitli operatörlere ait 2 bin 600 YTL tutarında kontörün çalındığını ve hırsızdan davacı olduğunu söyledi. Polis, güvenlik kameraları görüntülerinde görünen hırsızı yakalamak için araştırma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE