Hızırtepe'de isyan: Canımıza tak etti! (VİDEO)

Durak noktası Hızırtepe Mahallesi olan Şeker-Sigorta hattı dolmuşçuları defalarca yer istedikleri Büyükşehir Belediyesi'nin "5 araç sınırı" kararına isyan etti. Durak önünde eylem yapan dolmuş esnafı,"Canımıza tak etti. Herkes bizden şikayetçi. 5 tane yer gösterdik, bir yer vermediler. Bu sorunu çözün artık" ifadelerini kullandı

Hızırtepe'de isyan: Canımıza tak etti! (VİDEO)

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi

YETKİLİLERE SESLENDİLER

Hızırtepe Mahallesi'nde bulunan Şeker-Sigorta hattında çalışan dolmuş esnafı "yer" eylemi yaptı. Araçlarını durakları olmadığı için yol üzerine park eden ve uzun yıllardır durak için bekleyen dolmuşçular "Sesimizi kimse duymuyor" diyerek sokağa döküldü. Büyükşehir Belediyesi'nin çevredeki okul, esnaf ve bölge halkının şikayet dilekçesi vermesi üzerine aldığı "Durakta en fazla 5 araç bekleyebilir" kararına isyan eden dolmuş esnafı, yetkililere seslendi. 

DOLMUŞÇULAR YER VERİLMEDİ

Büyükşehir Belediyesi'ne yazılı olarak çok kez başvuru yaptıklarını ancak dönüş alamadıklarını belirten dolmuşçular, araç sınırlamasının Sakarya'da bir tek kendileri için uygulandığını öne sürdü. Eylem yapıldığı haberini alan Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi yetkilileri, bölgeye giderek dolmuşçularla görüştü. Yetkililer, kendilerine tahsis edilecek bir yerin olmadığını ve önümüzdeki süreçte gerekli çalışmanın yapılacağını belirtse de dolmuşçuların öfkesi dinmedi.

ADALET İSTİYORUZ

Eski durak başkanı Ergün Bulut, kendilerine durak verilmesi için 30 dilekçe verdiklerini ancak cevap alamadıklarını belirterek, "Bu şekilde olmaz diye yazısı var emniyetin. Okul, esnaflar dilekçe verdi burada ortam tehlikeli olduğu için. Minibüsçülere yer verdiler, bize sormadılar. 3 kilometre aşağısını verdiler, biz de istedik yer var dedik vermediler. Lojmanlar, Yazlık'a gitti biz gidemedik. 30 dilekçe verdik. Minibüsçülere gelince her şey oluyor. Biz adalet istiyoruz. 5 araç sınırı kararı almış UKOME 25 yıl önce. Nüfus 200 bindi şuan 1 milyon. Başka durakta böyle bir karar varsa bana gösterin burada bir tane araç tutmayacağım. Canımıza tak etti. Herkes bizden şikayetçi. 5 tane yer gösterdik, bir yer vermediler. Bu sorunu çözün artık" dedi. Kalabalık, yapılan açıklama sonrası dağıldı. 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020, 08:26
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Psikolog
Psikolog - 2 ay Önce

#RAYLISİSTEMHAKKIMIZSAKARYA Sayın büyükşehir belediye başkanını Sakarya için belediyecilik yapmaya çağırıyoruz. Sakarya Dünyanın diğer modern kentleri gibi raylı sistemi hakediyor. Hemde garip bir ironi ile !!! RAYLI SİSTEM TAŞIMA ARAÇLARI SANIRIM TREN VEYA METRO GİBİ İSİMLER VERİLİYOR! Sakarya da fabrikaları var diye bir dedikodu var. İletişim kurulabilir araştırılmalı. TRAMWAY GİBİ KOMİK VE GAYRİ CİDDİ İŞLERLE UĞRAŞMAK VE SAKARYAYI DOLMUŞÇULARA BIRAKMAMAK VE DE KALİTELİ ULAŞIM İÇİN RAYLI SİSTEM İSTİYORUZ. 2023 YILINDA BU KONUDA MEVCUT YÖNETİM VE ORTAĞI HARİÇ KİM SÖZ VERİRSE OYUMUZ ONA HAYIRLI OLSUN.

Dolmamış
Dolmamış - 2 ay Önce

Sonuna kadar hak ediyolar hiç yer vermesinler bunlara . Hızırtepe yolunda 10 la gidiyolar babasının yolu gibi davranıyolar. Arkalarına ne zaman takılsan tam bir işkence