Hizmet-İş Sakarya’dan kampanyaya destek

Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şubesi yönetimi ve çalışanları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu Milli Dayanışma Kampanyasına birer maaşlarını bağışlayarak destek olma kararı aldı 

Hizmet-İş Sakarya’dan kampanyaya destek

Hak-iş İl Başkanı ve Hizmet-iş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir yaptığı açıklamada, Hizmet-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu kararı ile Genel Başkan, Yönetim Kurulu, Şube Başkanları ve Çalışanları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı “BİZ BİZE YETERİZ” kampanyasına 1’er maaş bağışta bulunma kararı alarak kampanyaya tam destek olduklarını söyledi. Gökdemir yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti: 

Devletimizin Yanındayız

Devletimizin, hükümetimizin salgını önleme konusunda toplumun tüm kesimleri için aldığı ve alacağı tedbirleri hayati önemde görüyoruz. Koronavirüs’ün dünyada ortaya çıktığı ilk andan itibaren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hükümetimiz, başta Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk olmak üzere bütün bakanlarımıza ve yetkililerimize süreci izleyip aldıkları hızlı önlemler ve başarılı çalışmalarından dolayı içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Devletimizin Aldığı Kararlara İtina İle Uyulmalı

Sosyal mesafenin korunmasını ve hükümetimizin koyduğu tedbirlere uyulmasının salgının en az kayıpla atlatılması açısından gerekli olduğunu belirtmek isteriz.  Bütün kesimlerin salgını ciddiye alması ve buna uygun önlemler alması, bugünümüzü ve yarınımızı kurtaracak, bu süreçten en az zararla çıkmamızı sağlayacaktır.”

    Tüm Emekçilere Teşekkür Ederim

Bu zor zamanlarda emeğini milletimizden esirgemeyen tüm emekçi kardeşlerimize canı gönülden teşekkür ederim. Elbette her iş yerinde bu hastalığa yakalanma riski var,  belediye çalışanlarımızın, sağlık sektörünün her kademesindeki emekçilerimizin, markette kasiyerlerin, fırında çalışanların, fabrikalarda üretimde çalışan ve ismini sayamadığımız tüm emekçilerimizin bu süreçte, bu riske rağmen, gösterdiği özveri ve fedakârlık gerçekten takdire şayandır. Bu nedenle tüm emekçi kardeşlerimizin emeklerine teşekkür eder ve emeklerine minnettar olduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim. 

Bir Aylık Maaşımızı Bağışlayarak Destek Oluyoruz
Covid-19 ile mücadelede en büyük etkenlerden birinin üretim ve endüstrinin durmaması ve ekonomik olarak güçlü olunmasının önemine vurgu yapmak isterim. Vatandaşlarımızın virüse yakalanmaması için evlerinden çıkmadığını şu zor günlerde ekonomik olarak güçlü olmak ve kimsenin mağdur olmaması çok büyük bir önem arz etmektedir.  Vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek ya da düşünmek sadece devletin değil STK’ların da en önemli sosyal görevidir. Bu nedenle Hizmet-iş Sendikası Sakarya Şubesi olarak, Şube Başkanı, Yönetim Kurulu ve çalışanlarımız bir aylık maaş tutarlarını Biz Bize Yeteriz Kampanyasına bağışlamıştır. 

banner3
YORUM EKLE