"Hurda vagonlar yerine modern tramvay yapalım"

Eski Adapazarı Belediye Başkanı Erkal Etçioğlu, şehir merkezi için düşünülen nostaljik tramvay projesi için 'Cumhurbaşkanı' önerisinde bulundu 

"Hurda vagonlar yerine modern tramvay yapalım"

sakaryayenihaber.com - 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, koronavirüs tedbirleri dolayısıyla iptal edilen nostaljik tramvay ihalesinin Temmuz ayında yapılacağını açıklamıştı. 
Yeni Cami ile Millet Bahçesi arasında çalışacak olan nostaljik tramvay hakkındaki tartışmalar da bu açıklamayla birlikte yeniden alevlendi. 
Eski Adapazarı Belediye Başkanı Erkal Etçioğlu da sosyal medya hesabından konuyla ilgili dikkat çeken bir öneride bulundu. 
Etçioğlu, tramvayın modern bir şekilde Yeni Cami - Millet Bahçesi arasında bakanlık tarafından yapılmasını, devamının da Büyükşehir Belediyesi tarafından getirilmesini önerdi. 
Etçioğlu'nun açıklaması şu şekilde: 
Tramvay için bir önerim var.Yenicami-Millet Bahçesi hattını nostalji tramvayı denen hurda vagonlar yerine standart ray aralığında modern tramvay vagonları ile yapalım.Zaten Millet bahçesini var eden Sayın Cumhur Başkanımızın dirayetidir.Bu hattı bakanlık Sakarya’ya hediye etsin.
Bu Sakarya için bir maya olur. Gerisini SBB devam ettirsin.Millet Bahçesinden Serdivan’a Ekrem Başkan devam ettirir.Ayrıca Türk-İş Bşk.Ergün Atalay Millet bahçesi hattı için devreye girebilir.Bu Sakarya için bir bayram hediyesi olur." Kaan GÜMÜŞEL 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2020, 17:59
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER