İÇERİSİNDE TERMAL KÜR VE FİZİK TEDAVİ MERKEZİ DE OLACAK SAĞLIK: KAMPÜSÜNE YER BEĞENDİLER

İçerisinde Termal Kür ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin de yer alacağı Sağlık Bilimleri Fakültesi için Akyazı’da yer bakan SUBÜ Rektörü Sarıbıyık, ilçenin sağlık eğitiminde merkez olacağını söyledi

İÇERİSİNDE TERMAL KÜR VE FİZİK TEDAVİ MERKEZİ DE OLACAK SAĞLIK: KAMPÜSÜNE YER BEĞENDİLER

AKYAZI’YA ZİYARET
SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Akyazı'da kurulan ve 5 bölümü YÖK'ten onay alan Sağlık Bilimleri Fakültesi için Akyazı Kaymakamı Yakup Güney ve Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan ile bir araya geldi. Rektör Sarıbıyık, ilçenin sağlık eğitiminde önemli bir merkez haline geleceğini söyledi.
TERMAL KÜR MERKEZİ
Görüşmede Termal Kür Merkezi ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni de kapsayan yer tespit çalışmaları gerçekleştirildi.Rektör Sarıbıyık, Akyazı MYO’nun sağlık alanına doğru dönüştürülerek fakülteyle uyumlu hale getirileceğini söyledi. Buna göre YÖK Akyazı MYO’daki yeni bölümleri de onayladı.
HANGİ BÖLÜMLER VAR
Akyazı MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İhsan Küçükrendeci de MYO bünyesinde 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında öğrenci alımına başlanılacak bölümlerin Sağlık Turizmi İşletmeciliği programı ve Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı olduğunu açıkladı. Küçükrendeci iki yıl içerisinde Akyazı’daki öğrenci sayısının 600’e ulaşacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER