banner67

İçimizi sızlatan kareler! Anne ve engelli oğulları...

Sakarya'da Ferizli ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen anne ve engelli iki oğlu hastaneye kaldırıldı. Gece yarısı eve gelen akrabaları aileyi ölmekten kurtarırken, zehir soluyan anne ve oğullarının oksijen verildiği sırada çekilen fotoğrafları yürekleri burktu

İçimizi sızlatan kareler! Anne ve engelli oğulları...

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi

Olay, Ferizli ilçesi Sinanoğlu Mahallesi'nde gece 03.00 sıralarında yaşandı. Edinilen bilgiye göre, tek katlı evde birlikte yaşayan 78 yaşındaki Ayten ile engelli oğulları Sedat ve Recep Savurdu'dan haber alamayan akrabaları durumdan şüphelendi.

Evin yan tarafında yaşayan ailenin yakınları, içeriye girdiklerinde anne ve çocuklarının hareketsiz halde yattığını fark etti. Sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendikleri belirlenen anne ve çocukları 112 ekiplerince Ferizli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Müdahale odasına alınarak oksijen verilen anne ve çocukları, akrabaları tarafından ölümün kıyısından alındı. Hastanede tedavisi yapılan engelli iki çocuk taburcu edildi, yaşlı anneleri ise serviste müşadeye alındı.

Bir şüphe üzerine akrabaların faciayı önlediği olayda, ailenin hastanede oksijen verilirken çekilen fotoğrafları ise yürekleri burktu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2021, 13:28
YORUM EKLE