İcra otele geldi haciz kiracıya yapıldı!

Erenler’de faaliyet gösteren ünlü bir otelde yaşanan haciz, kafaları karıştırdı

İcra otele geldi haciz kiracıya yapıldı!

Erenler’de faaliyet gösteren ünlü bir otelde yaşanan haciz, kafaları karıştırdı. Aynı kişiye ait olan otelin mülk sahibi konumundaki şirket, borçlu gösterdiği otel işletmesini icraya verdi. İcra ise sadece oteli kiracısı olan Spa& Fitness salona yapıldı.

MAHKEME DEVAM EDİYOR
Otelin Spa&Fitness salonunu işleten Dream Spa&Fitness Sakarya Şubesi Mesul Müdürü Figen Yıldırım, “Biz burayı kiraladıktan 6 ay sonra bize tebligat gönderdiler ve çıkmamızı istediler. O zamandan beri biz bu firma ile mahkemeliğiz. Mahkeme halen devam etmektedir. 2 yıldır mahkemeden sonuç alamayınca, İşletme sahibimizi otelin genel müdürü arayarak ‘Sen göreceksin Ağustos ayında bütün eşyalarını doldurtup apar topar göndereceğim’ diyerek gözdağı vermişti. Ağustos ayı olmadı ama  Eylül ayında dediğini yaptı. Bir şekilde bizi buradan çıkarmaya çalışıyor” dedi.

HAKİMİ YANILTIYORLAR
Yıldırım, çıkartılma gerekçelerinin ise Spa’nın kazanmasına bağlayarak; “Burayı otel kendisi işletmek istiyor. Otelin mülkünün de işletmesinin de sahibi aynı.  Ama sanki bunlar iki farklı firmaymış gibi mahkemede hakimi yanıltıyorlar. Güya Otel’in sahibi olan şirketin, otelin mülk sahibi olan şirkete borcu var ve mülk sahibi, otele borcuna istinaden icraya veriyor.  Ne hikmet se icrada geliyor otelin kiracısı olan bize haciz işlemi başlatıyor. Bir haftadır bizi buradan çıkarmaya çalışıyorlar. Koca otelin kafeteryası, odalar dururken bizden başlıyorlar” şeklinde tepki gösterdi.

DANIŞIKLI DÖVÜŞ
“Güya otel burada mülk sahibinin kiracısı ve bizde alt kiracıyız” diyen Yıldırım şunları söyledi; “Otele icra geldiği için, alt kiracının da sözleşmeleri düşüyor diye söylüyorlar . Ama burada mahkemeyi yanıltıyorlar iki firma ayrı değil, yöneticileri de sahipleri de aynı. Burada bir danışıklı döğüş yapılmış. İki ayrı firmanın borcu yüzünden icra gelmiş gibi gösterilmiş. Ve bizi buradan çıkarmanın hiçbir yolu olmadığını anlayan bu zihniyet, bizi buradan çıkarmanın yollarını bu şekilde bulduğunu sanıyorlar. Ve ne acıdır ki icra sadece sıpada olmaktadır. Otelin başka hiçbir kiracısına icra uygulanmamaktadır.

“DAVA AÇACAĞIZ”
Bize uygulanan bu gayri hukuk yöntemine karşı her iki firmaya, her iki firma avukatlarına, hem icra memurlarına bununla ilgili şikayette bulunacağız ve tazminat davası açacağız. Avukatlarımız şuan icrayı durdurmak için gerekçeli kararlar ile birlikte savcılığa başvuruyorlar. Bu icrayı durduramazsak bile mahkemeyi yanıltıcı belgelerle iş yaptıkları için suç duyurusunda bulunacağız. Yargıya güveniyoruz. Yargıyı yanıltanların gerekli cezayı almalarını istiyoruz.”
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2019, 15:21
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER